• Wtorek, 7 kwietnia 2020
  • Imieniny: Hermana, Rufina, Donata

Informacje

Akcja szycia maseczek ochronnych w gminie Niedźwiedź

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 19:53

Duże zainteresowanie towarzyszy akcji szycia maseczek ochronnych w gminie Niedźwiedź. Kilka dni temu pracownicy Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu odebrali materiały, przy użyciu których powstanie 2000 maseczek ochronnych na twarz. Maseczki mają pomóc w tej trudnej walce z koronawirusem COVID-19. Nie minęło dużo czasu, a do ich szycia zgłosiło się ponad 20 pań.

Internetowe spotkanie z burmistrz Mszany Dolnej. Zadaj pytanie

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 19:50

"Szanowni Państwo. Zamierzałam zorganizować, jak co kwartał, spotkanie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury. Zaplanowałam nawet datę 27 marca. Niestety z uwagi na ograniczenia, wprowadzone w związku ze stanem epidemii, na razie tego rodzaju spotkania nie mogą się odbywać. Proponuję natomiast byście Państwo zadawali mi pytania. Można je zadawać do 8 kwietnia 2020 roku do godz. 18.00" - ogłosiła burmistrz Anna Pękała.

Zmiany funkcjonowania Dziennika Podawczego

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 19:48

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju informuje, że w związku z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędu zmienione zostały zasady funkcjonowania Dziennika Podawczego.

PSZOK w Zarytem będzie czynny po świętach

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 14:02

Zarząd Zakładów Komunalnych w Rabce-Zdroju informuje, że 14 kwietnia zostanie przywrócona możliwość dostarczania przez mieszkańców gminy Rabka-Zdrój odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zarytem.

Wspaniały sezon Weroniki i Karoliny Kaleta

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 13:06

Biegające na nartach siostry Weronika i Karolina Kaleta z Kasiny Wielkiej bardzo dobrze zakończyły sezon 2019/2020. Obie reprezentują Ludowy Klub Sportowy „Markam” Wiśniowa - Osieczany.

Dzieci chore na mukowiscydozę potrzebują ochrony przed koronawirusem

Niedziela, 5 kwietnia 2020 19:33

RABKA-ZDRÓJ; W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce-Zdroju opublikował apel z prośbą o wsparcie tutejszego ośrodka. IGiCHP zbiera na środki bezpieczeństwa dla swoich podopiecznych chorych na mukowiscydozę.

Strażacy z OSP Chabówka apelują przez głośniki: Zostań w domu! (video)

Niedziela, 5 kwietnia 2020 19:31

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce wspierają akcję #zostańwdomu. W niedzielne popołudnie realizowali działania profilaktyczne związane z epidemią koronawirusa na terenie sołectwa Chabówka, które miały charakter akcji informacyjnej związanej z pandemią choroby COVID-19, zachęcającą do pozostania w domach w celu ograniczenia dalszego jej rozprzestrzeniania.

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowotarskim

Niedziela, 5 kwietnia 2020 19:26

To 60-letni mieszkaniec Nowego Targu. Stan mężczyzny jest stabilny, przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a wszystkie osoby, z którymi miał ostatnio styczność, przebywają na kwarantannie.

Wspólne patrole

Sobota, 4 kwietnia 2020 11:51

Wszystkie straże miejskie i gminne w Małopolsce zostały zobligowane do współpracy z policją w zakresie działań związanych z epidemią. Pierwszym efektem są wspólne patrole na ulicach miasta - funkcjonariuszy straży miejskich i policji - które można też spotkać od kilku dnia na ulicach Rabki-Zdroju.

Prezes Urszula Chrustek szuka następców (zdjęcia)

Piątek, 3 kwietnia 2020 19:12

RABKA-ZDRÓJ: Prezes Urszula Chrustek apeluje do osób, które mają serce do pomocy bliźniemu i w pracy charytatywnej widzą sens, żeby przyłączyły się do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju i wzięły w ręce ster tej organizacji. Ci, który dziś zajmują się pomocą potrzebującym, to w większości osoby starsze, a koniecznym byłoby, aby całą, jakże ważną działalność, powierzyć młodym.

Strona 1 z 1085‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›