• Środa, 20 stycznia 2021
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Informacje

O kilka złotych wzrosły ceny za odbiór śmieci w gminie Mszana Dolna

Wtorek, 19 stycznia 2021 20:08

To, ile mieszkańcy będą płacić za odbiór śmieci, będzie zależeć od tego, czy mają przy domu kompostownik czy nie. Podwyżki jednak są.

Budowa szkoły w Olszówce największym wyzwaniem gminy

Wtorek, 19 stycznia 2021 18:18

W tym roku gmina Mszana Dolna będzie miała projekt i pozwolenie na budowę nowej szkoły w Olszówce. Gmina sama sobie jednak nie poradzi z tą inwestycją, bo jej koszt został oszacowany na 20 milionów złotych.

Zagórzańska Msza Święta

Wtorek, 19 stycznia 2021 16:35

7 lutego o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta ECHO GÓR z Kasinki Małej.

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce-Zdroju rejestruje pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19

Wtorek, 19 stycznia 2021 15:26

Pacjent może zarejestrować się sam, albo pacjenta może zapisać osoba przez Niego upoważniona. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu kontaktowego. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli zostanie podany, pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Wójt namawia do szczepień na COVID-19

Wtorek, 19 stycznia 2021 12:44

- To chyba jedyne panaceum na panującą pandemię - uważa wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, zachęcając mieszkańców gminy do szczepień przeciwko COVID-19.

Burmistrz Leszek Świder: regulujemy stan prawny dróg, choć mamy olbrzymie zaległości

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 20:22

- Niestety w sferze regulacji stanu prawnego dróg mamy olbrzymie zaległości wynikające z tego, że przez lata zrobiono bardzo niewiele w tej materii. Jednak nie oglądamy się w przeszłość tylko działamy do przodu, ponieważ brak działań w tym zakresie prowadzi często do sytuacji spornych i konfliktowych, dlatego mimo licznych trudności koniecznie musimy poprawić obecny stan rzeczy.

Pierwsze samochody przejechały tunelem pod Luboniem Małym (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 18:31

- Koronawirus nie zatrzymał polskich budów - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który gościł dziś na budowie odcinka S7 Naprawa - Skomielna Biała, gdzie powstaje tunel pod Luboniem Małym. Po raz pierwszy dziennikarze i zaproszeni goście mieli okazję przejechać samochodami 2-kilometrowym tunelem.

Wraca akcja krwiodawstwa

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 17:11

W niedzielę 24 stycznia, po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, w Rabce-Zdroju odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa.

Kolejny bałwan gigant, tym razem na Nowym Świecie

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 14:32

RABKA-ZDRÓJ: Mieszkańcy posesji przy ul. Nowy Świat przysłali nam zdjęcie wielkiego bałwana, który cała rodzina ulepiła koło swojego domu. Prym wiedli tata z synem, przy wsparciu pozostałych członków rodziny.

Zapraszamy do Lubomierza na biegówki

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 10:49

Zima szczodrze sypnęła śniegiem. Można pojeździć na sankach, jabłuszkach i pobiegać na nartach. Gdzie to zrobić? Do saneczkowania i innych indywidualnych harców na śniegu górek w okolicy nie brakuje… A na narty biegowe zapraszamy do Lubomierza - Rzek, gdzie UKS Gorce przygotował trasy do tej aktywności na świeżym powietrzu.

Strona 1 z 1197‹ pierwsza | « poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna » | ostatnia ›