• Niedziela, 12 lipca 2020
  • Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Informacje

Wystawa na rabczańskim deptaku

Data: 11 sierpnia 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 5642

Zbliża się termin niecodziennego spotkania pt. „W stronę pojednania…”, zorganizowanego na prośbę Wernera Odera – pastora, którego ojciec pracował podczas II wojny światowej w rabczańskiej „Teresce” gdzie wówczas mieściła się nazistowska szkoła Sipo i SD. Werner Oder od lat zaangażowany jest w pojednanie pomiędzy sprawcami a ofiarami zbrodni wojennych i dlatego postanowił odwiedzić Rabkę, która jest dla niego miejscem szczególnym.

W związku z tym wydarzeniem organizatorzy już teraz zapraszają na plenerową wystawę pt. „Sprawiedliwi wśród narodów świata", którą udostępnił Instytut Pamięci Narodowej – patron honorowy spotkania. Wystawa została rozstawiona na deptaku przed kawiarnią „Zdrojową”. Jej uroczyste otwarcie, połączone z omówieniem poszczególnych planszy nastąpi 16 sierpnia w godzinach popołudniowych, w ramach wspomnianego spotkania.

Wtedy też będzie można zobaczyć drugą wystawę pt. „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani za pomoc Żydom” zorganizowaną w budynku I LO w Rabce oraz film pt. „Słoneczna”.

Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec, Kościół Chrześcijan Baptystów, Historia Rabki Blog, I LO im. E. Romera oraz Urząd Miejski w Rabce.

Szczególne podziękowania należą się Stowarzyszeniu NZS 80 za transport elementów wystawy oraz ekipie pomagającej w rozstawieniu jej na deptaku.

Wystawy będzie można zobaczyć do pierwszych dni września.

Więcej na ten temat ::: tutaj http://kulturowygosciniec.region-rabka.pl/