• Wtorek, 19 marca 2019
  • Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

Informacje

Tworzą markę gminy Mszana Dolna (zdjęcia)

Data: 13 kwietnia 2018, Piątek / Ilość wyświetleń: 1092

W progach Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, kolejny raz pracowała grupa osób tworzących markę gminy Mszana Dolna. Celem spotkania była prezentacja produktów wytwarzanych przez rękodzielników (giełda produktów) oraz poszukiwanie powodów do dumy z miejsca, w którym żyjemy i pracujemy.

Uczestnicy warsztatów wspólnie odkrywali potencjał gminy Mszana Dolna, który stanowi podstawę przy budowaniu marki miejsca. Wskazano wiele wyróżników miejsca (powodów do dumy), z których na pierwszy plan wychodzi malownicze wyspowe ukształtowanie terenu oraz talenty i pasje mieszkańców. Wyzwaniem dla mieszkańców gminy jest ożywienie cudownych widoków ofertą dla turystów pełną lokalnych przysmaków, pamiątek, przy dźwiękach przyrody, miejscowych kapel i opowieści Zagórzan. Warsztaty prowadziła Olga Gałek, Członek Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych, która jako Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej wspiera Gminę przy wykorzystaniu przewag konkurencyjnych miejsca w rozwoju lokalnym.

Pilną potrzebą, która jest wynikiem dyskusji uczestników spotkania, jest stworzenie ram prawnych i organizacyjnych do sprzedaży rękodzieła. Spotkanie organizacyjne w tej sprawie odbędzie się 16 kwietnia b.r. o godz. 15.00 w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich zainteresowanych sprzedażą swoich wyrobów.

Magda Polańska /UG Mszana Dolna

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »