• Poniedziałek, 18 marca 2019
  • Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Informacje

Rabczański chór wyśpiewał nagrodę (zdjęcia)

Data: 16 kwietnia 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1462

Chór Cantantes Angelicus z Rabki-Zdroju pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak zaprezentował się z bardzo dobrej strony na XX Jubileuszowym Ogólnopolski Konkurs Chórów "O złota strunę".

W konkursie wystąpiło 27 chórów z całej Polski. Każdy z nich zaprezentował po trzy utwory regulaminowe z repertuaru polskiego lub zagranicznego, zarówno muzyki dawnej, jak i kompozytorów współczesnych, a' capella lub z akompaniamentem fortepianu. występy oceniało jury w składzie: ks. dr hab. Robert Tyrała – przewodniczący, prof. dr hab. Jerzy Kurcz, prof. dr hab. Marta Wierzbieniec i prof. dr hab. Wiesław Delimat.

W kategorii chórów dorosłych Cantantes Angelicus zdobył pierwsze miejsce, a w nagrodę "Złota strunę" ex aequo
z Chórem Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia ze Strumienia. Lepszy od nich był tylko Chór Żeński Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który zdobył Grand Prix.

(mr)

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »