• Piątek, 22 marca 2019
  • Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Informacje

Konkurs piosenki wojskowej (zdjęcia)

Data: 14 maja 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1345

W amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się I Podhalański Konkurs Piosenki Wojskowej i Patriotycznej. Przed publicznością wystąpiło 50 wykonawców.

Występy na scenie oceniało jury w składzie: przewodniczący Sławomir Leszczyński - dyrygent chóru oraz zespołu instrumentalnego Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, członkowie: Zofia Zborek- nauczyciel muzyki, twórca chóru Adoramus ze Rdzawki, dyrygent chóru CANTABILE Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju, st. chor. Bolesław Naglak – muzyk solista zespołu BRH+ oraz st. kpr. Piotr Nowak – muzyk Orkiestry Wojskowej w Krakowie.

Grand Prix konkursu zdobyła Julia Jarząbek z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu za wykonanie piosenki „Kolęda Warszawska”. Główną nagrodą dla niej i laureatów od I do III miejsca w każdej kategorii był całodniowy pobyt, wraz z instruktorem, w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Zakopanem z dodatkowymi atrakcjami m.in. basen, ścianka wspinaczkowa, poczęstunek.

Po występach konkursowych odbył się koncert gościa specjalnego imprezy - Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego. Konkursowi towarzyszył kiermasz książek historycznych dla dzieci i młodzieży, a na terenie amfiteatru stanęło na czas imprezy stoisko promocyjne Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu. Jedną z atrakcji była też wojskowa grochówka, której każdy mógł spróbować.

Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Rabki-Zdroju, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Zakopanem i Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce.

Wyniki:
Po przesłuchaniu 20 uczestników w kategorii I (uczniowie szkół podstawowych klasy 0-IV), 26 uczestników (uczniowie szkół podstawowych klasy V-VII i uczniowie klas gimnazjalnych) w kategorii II i w kat. III – 4 uczestników (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) postanowiło przyznać następujące nagrody:

Pozostałe wyniki konkursu:
W Kategorii I:
I miejsce - Edyta Limanówka – Studio Piosenki „Septyma” w Nowym Targu
II miejsce – Natalia Gal – MOK Nowy Targ
III miejsce – Małgorzata Hajdyła - SP nr 2 w Rabce-Zdroju i Wiktoria Szyszka – SP nr 3 w Spytkowicach
Wyróżnienia:
Nikola Głowacz – GCK Spytkowice
Emilia Luberda – SP Rdzawka
Emilia Pluta – SP 1 Spytkowice
Witold Szewczyk – SP Bielanka
Anna Wójtowicz – SP3 Rabka-Zdrój

W kategorii II
I miejsca – Wiktoria Żółty z Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu i Katarzyna Waberska SP nr 1 w Podwilku
II miejsca – Martyna Plewa MOK Nowy Targ i Roksana Węglarz SP w Wysokiej
III miejsca – Julia Kołatek SP Ponice, Laura Listkowska SP 2 w Rabce-Zdroju i Anna Pustelnik SP nr 1 w Rabce-Zdroju
Wyróżnienia:
Amelia Paprocka – SP Rdzawka
Kinga Czyrnek – SP Załuczne
Julia Milaniak – SP Frydman
Grzegorz Szlehuber – SP nr 5 Zakopane

W kategorii III
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Kinga Szewczyk MOK Nowy Targ
III miejsce – Justyna Skwarek – II LO Rabka-Zdrój
Wyróżnienia:
Aleksandra Wójciak – I LO Rabka-Zdrój
Danuta Wojdyła – Skawa

Nagrody rzeczowe ufundowały firmy: Rabplast, Tech-bud, Dubiel Vitrum, Sklepy sportowe Koperniak, Księgarnia BookBook oraz organizatorzy konkursu.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. (mr)

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »