• Piątek, 22 marca 2019
  • Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Informacje

100 drzewek na 100-lecie odzyskania niepodległości

Data: 15 maja 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1203

RABKA-ZDRÓJ: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju "Nasze Miasto" z Klubem Radnych Nasze Miasto, zrealizowało po raz czwarty akcję sadzenia drzewek „Zielonym do góry”.

W tym roku organizatorzy akcji postanowili uczcić nią jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. - Posadziliśmy w sumie około 40 drzewek na terenie Ogrodu Różańcowego przy parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Tym razem, miejmy nadzieję, że już na stałe, włączyło się to również Nadleśnictwo Nowy Targ. Przedstawicielka nadleśnictwa służyła nam pomocą i radą, jak najlepiej rozplanować nasadzenia i opowiadała o drzewach, które sadziliśmy - relacjonuje prezes stowarzyszenia Marek Ciepliński. - Po zakończeniu przeszliśmy obejrzeć, jak mają się wcześniej nasadzone drzewka. Z zadowoleniem możemy powiedzieć, że przyjęły się praktycznie wszystkie, rosną i wyglądają zdrowo.

Do połowy listopada stowarzyszenie i klub planują jeszcze jedną akcję, w okolicach święta odzyskania niepodległości. - Mamy nadzieję, że w tym roku uda się zasadzić w sumie sto drzewek, w nawiązaniu do rocznicy, jaką świętujemy w naszym wolnym kraju - dodaje prezes.

Oprac. (mr), materiały prasowe

Komentarze

ja
16.05.2018 00:09
IP: 31.0.87.27

Jakoś nie widać pana Sadłowskiego Czesława który jest przewodniczącym komisji Ochrony Środowiska z ramienia rady miejskiej. Potwierdza się fakt że pan Sadłowski bywa tylko tam gdzie są pieniądze do wzięcia.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »