• Czwartek, 24 stycznia 2019
  • Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Informacje

Najlepsi gitarzyści wszechczasów. Czy warto nauczyć się gry na gitarze? (materiał promocyjny)

Data: 17 maja 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1089

Muzyka od dawien dawna towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu. Bez muzyki świat byłby smutniejszy. Najpiękniejsze uczucia są często wyrażane za pomocą dźwięków, niekiedy są rzeczy, których słowami wypowiedzieć się nie da. Mówi się również, że muzyka łagodzi obyczaje, przynosi radość, spokój, a niekiedy działa jak najlepszy energetyk.

Czy współcześnie nauka gry na gitarze , jest czymś, w co warto zainwestować? Nieustanna praca nad sobą, samodoskonalenie się, jest na pewno tym, co przynosi korzyści na każdej życiowej płaszczyźnie. Gitara jest bardzo popularnym instrumentem do nauki. Jest to instrument, na którym grać uczy się wiele osób. Dlatego nie brak różnorodnych pomocy do nauki gry na gitarze. Uczyć można się samodzielnie, można korzystać z podręczników, kursów oraz lekcji drogą online za pośrednictwem komunikatora skype. Szczególnie ta ostatnia forma nauki jest bardzo wygodna i skuteczna. Lekcje odbywają się na żywo, ma się bezpośredni kontakt z nauczycielem, a uczyć się można w dogodnym dla siebie czasie, nie wychodząc z domu.

Korzyści z gry na gitarze

Umiejętność gry na gitarze, to nie tylko możliwość cieszenia się pięknymi brzmieniami. Osoby, które potrafią grać na gitarze są bardziej kreatywne i mogą tą kreatywność wykorzystywać na przykład w pracy zawodowej. Gra na gitarze pobudza część mózgu, która jest odpowiedzialna za kreatywność oraz logiczne myślenie. Granie na gitarze to doskonały środek odstresowujący, czynność ta wyzwala bardzo dużo pozytywnej energii. Nauka gry na gitarze nie jest zarezerwowana tylko dla młodych ludzi. Uczyć się gry na tym instrumencie mogą osoby w każdym wieku. Dzieci uczące się grać na gitarze łatwiej radzą sobie z nauką innych przedmiotów.

Najlepsi gitarzyści na świecie

Zestawienie najlepszych gitarzystów na świecie jest kwestią subiektywną. Na takiej liście na pewno nie powinno zabraknąć takich osobistości jak te poniżej.

Jimi Hendrix – przez wielu uznawany jest za najwybitniejszego gitarzystę rockowego w historii. Hendrix stworzył własny styl. Muzyk został niekwestionowaną legendą, co ciekawe, był on samoukiem gry na gitarze.

Eric Clapton – to muzyk, który jest jednym z najbardziej znanych symboli muzyki rockowej.

Robert Johnson – to muzyk dość często określany królem gitary bluesowej. Stworzył własny, łatwo rozpoznawalny styl. Pozostawił po sobie zaledwie 29 wyjątkowych utworów.

Jimmy Page – to muzyk, gitarzysta rockowy, który był współtwórcą znanego zespołu Led Zeppelin. Jego solówka gitarowa z utworu „Stairway to heaven” została uznana przez magazyn „Guitar Word” za najlepszą solówkę wszechczasów. W latach sześćdziesiątych występował wraz Ericem Claptonem i Jeffem Beckiem w grupie The Yardbirds.

Carlos Santana – to muzyk, gitarzysta rockowy i jazzowy. Jest wokalistą i gitarzystą w zespole Santana i zrobił również karierę solową. Artysta znany jest z opracowywania cudzych utworów na własny styl, czego przykładem jest „ Samba Pa Ti”, „Oye Como Va”, „Black Magic Woman”.

Les Paul – to bardzo ciekawa postać w świecie muzyki gitarowej. Muzyk był wynalazcą w dziedzinie nowych technik nagrywania, gitarzystą jazzowym i konstruktorem gitar elektrycznych. Został nagrodzony za swój wkład w rozwój muzyki przez National Medal of the Arts.

Brian May – gitarzysta słynnego zespołu Queen. Jest autorem licznych przebojów, między innymi: „We Will Rock You”, „Who Wants to Live Forever, „The Show Must Go On”.

Slash – ten brytyjski gitarzysta rockowy był członkiem słynnej grupy Guns N’ Roses. Muzyk na gitarze zaczął grać w wieku 14 lat i potrafił wtedy ćwiczyć na niej nawet przez dwanaście godzin dziennie. Jego ulubioną pierwszą gitara była, ta podarowana przez babcię.

John McLaughlin – to prawdziwy wirtuoz gitary, założył własny zespół The Mahavishnu Orchestra, jedną z cech, która wyróżnia tego muzyka jest charakterystyczny sposób grania na gitarze.

Jan Borysewicz – to jeden z bardziej znanych polskich wirtuozów gitary. Na gitarze grał zawodowo od roku 1970.
Fenomen ogromnej popularności gitarzystów tkwi w połączeniu pasji, gotowości do ciężkiej pracy, sprawności fizycznej i możliwościami zarabiania pieniędzy.

materiały prasowe

Komentarze

ja
18.05.2018 10:11
IP: 94.40.77.56

no kurde wiadomo ze warto mozna lachowy wyrywac http://www.gorce24.pl/informacje/10234/Najlepsi_gitarzysci_wszechczasow_Czy_warto_nauczyc_sie_gry_na_gitarze_imaterial_promocyjnyi

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »