Informacje

Sławomir gwiazdą Festiwalu Kreatywnego w Rabie Wyżnej

Data: 29 lipca 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 4772

29 lipca na stadionie LKS Orkan w Rabie Wyżnej będzie się działo. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu Kreatywnego będzie Sławomir. Koncert artysty odbędzie się o godzinie 20:00.

Obecnie trwają prace organizacyjne nad Festiwalem i jego programem, który w szczegółach poznamy już wkrótce. Festiwal Kreatywny to duża impreza plenerowa, której ideą jest prezentacja różnego rodzaju form spędzania czasu wolnego przez dzieci młodzież i dorosłych, w tym także osoby niepełnosprawne. Już dziś możemy zdradzić, że na stadionie pojawią się stoiska z różnymi kreatywnymi – tradycyjnymi i nowoczesnymi grami, zabawami i formami rekreacji. Zaplanowane na ten rok kreatywne stoiska to: tradycyjnie już „Rabiańskie lato Kwiatów”, „Gry i zabawy tradycyjne”, „Mobilne Studio Urody”, „Razem z niepełnosprawnymi” oraz nowe „Rabiańska Truskawka”, „Warsztaty kulinarne z firmą Tefal”. Podczas imprezy zaprezentuje się również Fitnessland ze swoimi pomysłami na rekreację.

Ponadto Festiwalowi towarzyszyć będzie akcja „Bezpiecznie na rowerze", która doskonale koresponduje z ideą Festiwalu. Oprócz miasteczka rowerowego tuż obok stadionu stanie „wesołe miasteczko”. Wszystko po to, by uczestnicy Festiwalu mogli się dobrze bawić, a przy okazji zaczerpnąć pomysłów na spędzanie czasu wolnego.

Festiwal otworzy kolorowa i głośna parada dzieci, młodzieży, zespołów tanecznych i wokalnych, w towarzystwie żywych maskotek i postaci Sławomira, która przejdzie ulicami Raby Wyżnej z jej centrum na miejsce imprezy.

SŁAWOMIR – twórca, wokalista, wizjoner. Twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center (Long Island USA) pod okiem Roberta Wilsona. Jednocześnie dorabiał u kolegi w firmie windykacyjnej „Maczeta” oraz dawał koncerty dla kierowców trucków, wśród których zyskał ogromną popularność. To właśnie na Long Island, w barze, w którym śpiewał , poznał swoją obecną żonę kościelną i muzę Kajrę. Po powrocie do Ojczyzny, wszystkie uciułane dolary poszły na pierwszy teledysk pt. „Megiera”. Był to pierwszy singiel na rynek Ojczysty. Budżet klipu przekroczył 15 000 $. W teledyskach Sławomira występują największe gwiazdy. Małgorzata Socha, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Witold Dębicki oraz legendarna Grupa Vox.

Wokalista to dowód na to, że American Dream możliwy jest też w Ojczyźnie. W zaledwie trzy miesiące od premiery „Megiery”, Sławomir został zaproszony na Sopot Hit Festiwal, gdzie wystąpił jako gwiazda. Narodziny nowej muzycznej legendy z zapartym tchem oglądały tysiące ludzi w Operze Leśnej oraz miliony widzów przed telewizorami. Mimo późnej pory, artysta Rock Polo poderwał cały amfiteatr. Jego siła estradowa była niepodważalna. W ciągu następnych dwóch dni posypały się propozycje z „Dancing with the Stars”, programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz największych wytwórni muzycznych.

Wizjoner szołbiznesu wybrał niezależność i sam postanowił zostać producentem muzycznym. Stwierdził, że „pośpiech upokarza” i dopiero po roku przyjął lukratywne kontrakty programów dla Polsatu. Jednocześnie miał swoje cykle w programach: „Pytanie na Śniadanie” TVP2, Fura Gwiazd w „Dzień Dobry TVN” oraz „Śląska Karuzela” dla TVS. Otrzymał też ciekawe role w kilku filmach i serialach, gdzie błysnął aktorskim talentem komediowym.

W życiu Sławomira nastąpił jasny podział. Żona zabiera mu wszystkie pieniądze - on zbiera popularność. Gwiazda Rock Polo koncertuje wraz z Kajrą i zespołem „Trzymamy się Zapały”, którzy tworzą czołowi muzycy z Warszawy. Koncerty to wielkie show, a widownia bardzo docenia to, że zespół gra zawsze na żywo. Szczególnie mocno słychać to na wielkich imprezach plenerowych, gdzie liczba fanów sięga 10 tysięcy i każdy zna na pamięć słowa takich przebojów jak „Megiera”, „Ni mom hektara” czy „Aneta”. Wszystkie ważniejsze wydarzenia są kamerowane i publikowane na kanale You Tube Sławomira, którego liczba wyświetleń w dniu premiery płyty to ponad 22 000 000. Kariera Sławomira funkcjonuje wzorcowo jak silnik 1.9 tdi w jego ukochanym, czerwonym golfie trójce. Kolejne etapy sukcesu odmierza mu złoty sikor na ręce.

Sławomir ma tysiące fanów w Ojczyźnie. Potwierdził to Muzyczny Rekord Polski w projekcie crowdfundingowym na platformie „ wspieram.to". Dzięki zagorzałym fanom Sławomir nagrał swój debiutancki longplej „The Greatest Hits” i przygotowuje kolejne klipy. Najbardziej rozchwytywaną nagrodą w projekcie było wypicie pół litra alkoholu 40% z artystą. Płyta jeszcze zanim powstała sprzedała się w tysiącu egzemplarzy i tym samym przeszła do legendy crowdfundingu. Teraz trafiła w ręce słuchaczy, od razu plasując się wśród bestsellerów Empiku.
Aktualnie Sławomir zaczyna trasę koncertową promującą debiutancki album.

Źródło: GOK Raba Wyżna

Komentarze

Karolina
09.06.2018 12:13

wszędzie Sławomir! Dni Myślenic Sławomir, Dni Mszany Dolnej Sławomir, festiwale Sławomir... chyba jest najtańszy

Rabianka
09.06.2018 10:49

W końcu coś się dzieje w Rabie. Brawo Pani Piaskowy!! Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

OjDyro
08.06.2018 22:47

"Sławomir" i "Festiwal Kreatywny" to dwie sprzeczności. Nie czujecie tego ?

disco polo
08.06.2018 18:44

Wieś tańczy i śpiewa - i tyle w temacie.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »