• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Zacięta walka o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Data: 12 lipca 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1120

CHABÓWKA: Stu dwudziestu zawodników stanęło na starcie niedzielnego wyścigu z cyklu Podhale Tour, o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju.

Barwny peleton miał do pokonania tylko 64 kilometry trasy, lecz był to niezwykle trudny etap, głównie z powodu licznych, ostrych podjazdów, co prawda długie i szybkie zjazdy rekompensowały trud wspinaczki ale 15% ścianki zaskoczyły niejednego twardziela. Problemy miał również lider Sebastian Druszkiewicz IN MOGILANY CYCLING, który tym razem musiał zadowolić się czwartą lokatą, lecz na szczęście nie stracił zbyt wiele do najgroźniejszego konkurenta, trzeciego na mecie Marka Wojnarowskiego KRAKOWSKI KLUB SPORTOWY 72D, i z bezpieczną przewagą oczekuje finałowego rozstrzygnięcia w Spytkowicach. O zwycięstwo, przez ostatnie kilka kilometrów, zacięty bój toczyli ze sobą znakomity Piotr Tomana WLKS KRAKUS BBC CZAJA i Maciej Furczyk. Doświadczenie i doskonała taktyka zdecydowały, że Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju pojechał z Piotrkiem do Krakowa.

Ogromne mocje towarzyszyły również rywalizacji dzieci i młodzieży szkolnej. Tereny gościnnej Ochotniczej Straży Pożarnej i KS Chabówka, były areną zmagań o Grand Prix Rabki-Zdroju. W zawodach wzięło udział osiemdziesięciu ośmiu młodych adeptów kolarstwa, co cieszy i napawa optymizmem w kontekście rozwoju kultury fizycznej wśród młodego pokolenia. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice a wsparcia finansowego udzielił Urząd Miejski i MOK w Rabce-Zdroju.

Stanisław KowalczeGaleria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »