• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Święto Bobu w Skawie (zdjęcia)

Data: 7 sierpnia 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2833

W niedzielę na boisku przy Zespole Szkół w Skawie odbyło się VII Święto Bobu.

Początek imprezy popsuła nieco pogoda. Nad Skawę nadciągnęła burza z ulewą, która pokropiła wszystko i wszystkich. Ale potem było już tylko lepiej. Oczywiście, na początek odbyła się degustacja potraw i przekąsek z bobu, przygotowanych przez miejscowe gospodynie.

Na scenie odbyły się występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Skawa, zespołu Powicher ze Skawy i grupy tanecznej Fresh Crew. Odbył pokaz szkoły walki Kingi Smółki, wybory Królowej i Króla Bobu i mecz towarzyski. Królową została Kinga Ozimek, a królem Kacper Rzepka.

Mieszkańcy Skawy chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach m.in. rzutu oponą, do celu czy piłowania drewna.

Jedną z atrakcji była loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower. Można było obejrzeć wystawę poświęconą historii miejscowości. "100 lat historii Skawy na 100-lecie Odzyskania Niepodległości".

Na finał odbył się, ciepło i życzliwie przyjęty przez miejscową publiczność, koncert zespołu Skaldowie.


(mr)

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »