• Wtorek, 26 maja 2020
  • Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Informacje

PKP planuje wyremontować zabytkowy dworzec w Rabce-Zdroju. Miasto widzi tam m.in. Muzeum Zdrojowe

Środa, 18 stycznia 2012 14:15

Burmistrz Ewa Przybyło uczestniczyła w Krakowie w spotkaniu z kierownictwem PKP odpowiedzialnym za zarządzanie nieruchomościami, na którym poinformowano o planach przebudowy zabytkowego dworca PKP w Rabce-Zdroju.

Łukasz Jarosz pomaga Kubusiowi

Środa, 18 stycznia 2012 11:11

Rabczanin, Mistrz Świata w Kickboxingu Łukasz Jarosz, wsparł akcję pomocy dla sześcioletniego Jakuba, którego tata pochodzi z Rabki-Zdroju, a który choruje na neuroblastomę, nowotwór złośliwy nadnerczy. Rodzice chłopca potrzebują pieniędzy na kosztowne leczenie, dlatego ruszyła akcja "Zbieram dla Kuby".

Majeranki kolędowały w Wiedniu

Środa, 18 stycznia 2012 10:10

Dziecięcy Zespół Regionalny "Majeranki", działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury w Rabce-Zdroju, w dniach 14 i 15 stycznia koncertował w Wiedniu.

Kolejna premiera w rabczańskim teatrze lalkowym

Wtorek, 17 stycznia 2012 20:22

RABKA-ZDRÓJ: Nie opadły jeszcze emocje po niezwykłej premierze opery lalkowej "La serva padrona", która zagościła na deskach teatru Lalek "Rabcio" 7 stycznia, a rabczański teatr informuje już o kolejnej - w najbliższą sobotę 21 stycznia premiera spektaklu dla dzieci "Karius i Baktus", popularnej sztuki norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera, w reżyserii Jarosława Antoniuka.

Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju

Wtorek, 17 stycznia 2012 20:11

Łącznie 468 różnego rodzaju działań podjęła w ubiegłym roku Straż Miejska w Rabce-Zdroju. Rok 2011 był dla strażników pracowity. Jak wynika z przygotowanego przez SM sprawozdania z działalności, najwięcej wykroczeń, bo 220, odnotowano przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, co jest związane przede wszystkim z działaniem fotoradaru. W 94 przypadkach straż interweniowała w sprawie wykroczeń przeciwko urządzeniom użytku publicznego, 74 razy w przypadkach zgłoszeń dotyczących Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w 27 w celu utrzymania czystości i porządku, a 20 w sytuacji zagrożenia osób i mienia, a 274 konwojowała dokumenty, przedmioty wartościowe na potrzeby gminy.

Prosto z tras narciarskich - korespondencja Patrycji Wąchały

Wtorek, 17 stycznia 2012 15:08

I w końcu doczekaliśmy się zimy… długo kazała na siebie czekać! Z powodu braku śniegu przez dość długi czas zawody nie odbywały się w Polsce. Zatem szukaliśmy białego puchu za granicą, tam też startowaliśmy w zawodach Slavic Cup oraz AlpenOpaCup, gdzie mierzyłam się zawodnikami z całego świata - relacjonuje swoje występy biegaczka narciarska Patrycja Wąchała, wychowanka LKS Witów Mszana Górna, startująca w reprezentacji Polski juniorów.

Przygotowania do sezonu czas zacząć... Zawodnicy Gorców Raba Niżna z powołaniami do reprezentacji

Wtorek, 17 stycznia 2012 15:04

Ruszają przygotowania naszych reprezentacji do wiosennych starć na europejskich boiskach. Jako pierwsi rozpoczynają je juniorzy . Ważnym elementem przygotowań do występu w Mistrzostwach Europy w Madrycie (30.03.-08.04.) będzie rozpoczynające się 27 stycznia zgrupowanie w Myślenicach, podczas którego nasi zawodnicy rozegrają kontrolny mecz z Czechami (29.01. o godz. 12.30 na sztucznym boisku obok hali Dalinu Myślenice).

Rabczańska firma została Gazelą Biznesu

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 16:22

Firma Rabplast z Rabki-Zdroju, zajmująca się dystrybucją materiałów wodno-kanalizacyjnych, została uhonorowana tytułem Gazela Biznesu. Nagroda ta jest przyznawana dla najdynamiczniejszych małych i średnich firm w Polsce. Firma zajęła wysokie 19 miejsce w Rankingu Wojewódzkim dla Małopolski.

Czynne są prawie wszystkie wyciągi narciarskie w rejonie Mszany Dolnej i Rabki-Zdroju

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 15:05

Po obfitych opadach śniegu na stokach narciarskich naszego regionu zapanowały bardzo dobre warunki narciarskie. Dzięki opadom czynne są już wszystkie wyciągi, nawet te, które nie były sztucznie naśnieżane i czekały na prawdziwą zimę.

IV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Skawie

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:14

Już po raz czwarty w Skawie zorganizowany został IV Przegląd Kolęd i Pastorałek. Dzięki przychylności ks. Proboszcza Piotra Kadeli i pomocy wielu ludzi impreza z roku na rok się rozrasta.