• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

Zmiana ruchu w rejonie Zaborni. Droga na Chyżne prowadzi teraz nową trasą (zdjęcia i video)

Data: 9 sierpnia 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 4013

Od czwartku kierowcy mogą już przejechać się fragmentem nowej drogi, wybudowanej w ramach budowy S7. Chodzi o drogę na Chyżne, od z Zaborni w kierunku Skawy. Teraz, zamiast starym śladem, kierowcy jadą nowo wybudowanym odcinkiem, który w przyszłości będzie stanowił zjazd z drogi ekspresowej S7 na tzw. chyżniankę.

- Po przełożeniu ruchu dotychczasowa droga, którą poruszali się kierowcy zostanie wyłączona z ruchu i rozebrana. Przełożenie ruchu na nowy wiadukt jest niezbędne, by dalej budować S7. - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.


(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Letho z Gulety
10.08.2018 13:31

szczerze wg. mnie to bardzo dobra informacja, ze panowie nie spia a robia droge. I to wcale nie tak wolno. Jak wiem, ze ludzie ktorzy zyja w Rabce bardzo by chcieli miec super drogi - i owszem ja tez, bo stamtad pochodze. Jak zrobi sie normalna zakopianka = dwa pasy od Rabki do Krakowa, zwiekszy to szanse na przeprowadzke na stare smieci i mieszaknie tutaj i dojazdy do pracy. W rabce mimo wszystko sa dalej dobre szkoly a powietrze w wyzszych partiach Rabki nie calkiem takie zle (mowie o zimie), na pewno lepsze niz w Krakowie. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za te budowe. Im szybciej rusza tym lepiej :) im wiecej mlodych ludzi/rodzin w Rabce tym wieksze szanse na jakis rozwoj Rabki i jej atrakcji. Ciagle to fajne miejsce na wychowanie dzieciakow :) pozdrawiam

Rabczanka
10.08.2018 10:52

Czy Wam ludzie kiedykolwiek czymkolwiek można dogodzić ? Wszędzie tylko każdy szuka problemu, wiecznie wszystko źle Może niech w ogóle zakopianki nie budują korki będą coraz większe ale w końcu skończy się lamentowania nad tą budową.

miejscowy
10.08.2018 10:19

też mi informacja a Gorce to tylko Rabka???

Sąsiad
09.08.2018 21:54

Czytanie ze zrozumieniem koniec 2018 miała być gotowa trasa chabówka skomielna

też mi informacja
09.08.2018 19:13

Ale mi wiadomość !!! Nie szkoda czasu i zdjęć. Tam rabczanie nie jeżdżą. W Rabce poprawiać drogi i tym się szczycić, a nie krajówką.

Zaniepokojona
09.08.2018 18:39

A jak będzie już czynna zakopianka Zabornia Nowy Targ to czy będzie i gdzie będzie przystanek w Chabówce Wiadukt dla dojeżdżających do pracy???!

oli
09.08.2018 18:08

To ile km jest tej drogi?

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »