• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Dotacje na sport rozdane. Dwunastu szczęśliwców

Środa, 18 stycznia 2012 18:47

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił, które organizacje społeczne - kluby i stowarzyszenia - z terenu miasta i gminy, dostały dofinansowanie na organizację imprez, wydarzeń, zajęć oraz szkoleń z zakresu sportu i kultury fizycznej w 2012 roku. Największe dotacje otrzymali: KS „Wierchy”, MKS Korzeniowski.pl, Stowarzyszenie OLYMPIC i KS Chabówka.

Złodzieje zatrzymani w lesie. Ukrywali się w opuszczonych zabudowaniach - byli poszukiwani

Środa, 18 stycznia 2012 18:23

Policjanci z komisariatów z Mszany Dolnej i Kamienicy zatrzymali w rejonie Lubomierza Rzek dwóch mężczyzn w wieku 36 i 25 lat, poszukiwanych za liczne włamania i kradzieże, popełniane na terenie powiatu limanowskiego.

Policyjny pościg za złodziejami ulicami Rabki-Zdroju

Środa, 18 stycznia 2012 17:49

Na jednej z rabczańskich ulic policjanci zatrzymali grupę złodziei, którzy uciekali samochodem z łupem - siedmioma piłami motorowymi, które ukradli w nocy z jednego ze sklepów w Czarnym Dunajcu.

PKP planuje wyremontować zabytkowy dworzec w Rabce-Zdroju. Miasto widzi tam m.in. Muzeum Zdrojowe

Środa, 18 stycznia 2012 14:15

Burmistrz Ewa Przybyło uczestniczyła w Krakowie w spotkaniu z kierownictwem PKP odpowiedzialnym za zarządzanie nieruchomościami, na którym poinformowano o planach przebudowy zabytkowego dworca PKP w Rabce-Zdroju.

Łukasz Jarosz pomaga Kubusiowi

Środa, 18 stycznia 2012 11:11

Rabczanin, Mistrz Świata w Kickboxingu Łukasz Jarosz, wsparł akcję pomocy dla sześcioletniego Jakuba, którego tata pochodzi z Rabki-Zdroju, a który choruje na neuroblastomę, nowotwór złośliwy nadnerczy. Rodzice chłopca potrzebują pieniędzy na kosztowne leczenie, dlatego ruszyła akcja "Zbieram dla Kuby".

Majeranki kolędowały w Wiedniu

Środa, 18 stycznia 2012 10:10

Dziecięcy Zespół Regionalny "Majeranki", działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury w Rabce-Zdroju, w dniach 14 i 15 stycznia koncertował w Wiedniu.

Kolejna premiera w rabczańskim teatrze lalkowym

Wtorek, 17 stycznia 2012 20:22

RABKA-ZDRÓJ: Nie opadły jeszcze emocje po niezwykłej premierze opery lalkowej "La serva padrona", która zagościła na deskach teatru Lalek "Rabcio" 7 stycznia, a rabczański teatr informuje już o kolejnej - w najbliższą sobotę 21 stycznia premiera spektaklu dla dzieci "Karius i Baktus", popularnej sztuki norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera, w reżyserii Jarosława Antoniuka.

Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju

Wtorek, 17 stycznia 2012 20:11

Łącznie 468 różnego rodzaju działań podjęła w ubiegłym roku Straż Miejska w Rabce-Zdroju. Rok 2011 był dla strażników pracowity. Jak wynika z przygotowanego przez SM sprawozdania z działalności, najwięcej wykroczeń, bo 220, odnotowano przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, co jest związane przede wszystkim z działaniem fotoradaru. W 94 przypadkach straż interweniowała w sprawie wykroczeń przeciwko urządzeniom użytku publicznego, 74 razy w przypadkach zgłoszeń dotyczących Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w 27 w celu utrzymania czystości i porządku, a 20 w sytuacji zagrożenia osób i mienia, a 274 konwojowała dokumenty, przedmioty wartościowe na potrzeby gminy.

Prosto z tras narciarskich - korespondencja Patrycji Wąchały

Wtorek, 17 stycznia 2012 15:08

I w końcu doczekaliśmy się zimy… długo kazała na siebie czekać! Z powodu braku śniegu przez dość długi czas zawody nie odbywały się w Polsce. Zatem szukaliśmy białego puchu za granicą, tam też startowaliśmy w zawodach Slavic Cup oraz AlpenOpaCup, gdzie mierzyłam się zawodnikami z całego świata - relacjonuje swoje występy biegaczka narciarska Patrycja Wąchała, wychowanka LKS Witów Mszana Górna, startująca w reprezentacji Polski juniorów.

Przygotowania do sezonu czas zacząć... Zawodnicy Gorców Raba Niżna z powołaniami do reprezentacji

Wtorek, 17 stycznia 2012 15:04

Ruszają przygotowania naszych reprezentacji do wiosennych starć na europejskich boiskach. Jako pierwsi rozpoczynają je juniorzy . Ważnym elementem przygotowań do występu w Mistrzostwach Europy w Madrycie (30.03.-08.04.) będzie rozpoczynające się 27 stycznia zgrupowanie w Myślenicach, podczas którego nasi zawodnicy rozegrają kontrolny mecz z Czechami (29.01. o godz. 12.30 na sztucznym boisku obok hali Dalinu Myślenice).