• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Rabczańska firma została Gazelą Biznesu

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 16:22

Firma Rabplast z Rabki-Zdroju, zajmująca się dystrybucją materiałów wodno-kanalizacyjnych, została uhonorowana tytułem Gazela Biznesu. Nagroda ta jest przyznawana dla najdynamiczniejszych małych i średnich firm w Polsce. Firma zajęła wysokie 19 miejsce w Rankingu Wojewódzkim dla Małopolski.

Czynne są prawie wszystkie wyciągi narciarskie w rejonie Mszany Dolnej i Rabki-Zdroju

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 15:05

Po obfitych opadach śniegu na stokach narciarskich naszego regionu zapanowały bardzo dobre warunki narciarskie. Dzięki opadom czynne są już wszystkie wyciągi, nawet te, które nie były sztucznie naśnieżane i czekały na prawdziwą zimę.

IV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Skawie

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:14

Już po raz czwarty w Skawie zorganizowany został IV Przegląd Kolęd i Pastorałek. Dzięki przychylności ks. Proboszcza Piotra Kadeli i pomocy wielu ludzi impreza z roku na rok się rozrasta.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych, starszych i samotnych - apeluje policja

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:10

W związku z warunkami pogodowymi, nie bądźmy obojętni na sytuację osób starszych, samotnie mieszkających, a w szczególności osób bezdomnych. Im przy kilkudniowych mrozach grozi największe niebezpieczeństwo związane z wychłodzeniem organizmu. Jeżeli mamy wiedzę o takich osobach, powiadommy odpowiednie służby, może dzięki naszej postawie uda się wielu takim ludziom pomóc - apeluje Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Pijany rowerzysta

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:08

W Chabówce policjanci Komisariatu Policji Rabka-Zdrój dokonali zatrzymania mieszkańca Rokicin Podhalańskich, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwym - miał 2,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu w pierwszym i 2,20 w drugim badaniu. Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę po pijanemu.

Historyczny wyczyn mszańskich siatkarzy. Wygrali 10 mecz z rzędu i pokonali lidera

Niedziela, 15 stycznia 2012 20:09

MSZANA DOLNA: Po niezwykle dramatycznym meczu, do jakich zresztą mszańscy siatkarze już nas przyzwyczaili, MGKS Mszanka Mszana Dolna pokonał u siebie 3-2 aktualnego lidera rozgrywek IV ligi siatkówki mężczyzn - LKS BOBOWĄ. - Dzisiaj po raz kolejny przeżyłem chwile, których nie zapomnę do końca życia - powiedział po meczu trener gospodarzy Artur Żaba.

Odkryj Beskid Wyspowy - znamy szczegóły tegorocznej edycji

Sobota, 14 stycznia 2012 12:28

Organizatorzy akcji turystycznej "Odkryj Beskid Wyspowy" spotkali się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, żeby omówić tegoroczną edycję imprezy. Nowością jest porozumienie miedzy gminami na podstawie którego Fundacja Rozwoju Regionu Rabka złoży wniosek do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o sfinansowanie inwestycji w infrastrukturze turystycznej na terenie Beskidu Wyspowego.

Ostrzeżenie przed dużymi opadami śniegu i zawiejami śnieżnymi

Sobota, 14 stycznia 2012 12:05

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie poinformowało, że w ciągu najbliższych 24 godzin przewiduje wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm, lokalnie w obszarach podgórskich do 20 cm. Przejściowo wystąpią zawieje śnieżne, spowodowane umiarkowanym północno-zachodnim wiatrem, osiągającym w porywach do 50 km/h, w nocy stopniowo słabnącym - czytamy w komunikacie CBPM IMGiW. Ostrzeżenie jest skierowane do regionu Podhala i Beskidu Sądeckiego.

Miasto przebuduje blok operacyjny, który budzi zastrzeżenia sanepidu

Sobota, 14 stycznia 2012 11:07

RABKA.-ZDRÓJ: Szpital Miejski otrzymał decyzję sanepidu, która informuje, że blok operacyjny nie spełnia wymagań i powinien być zmodernizowany.

Ferie 2012 - rady limanowskiej policji

Piątek, 13 stycznia 2012 20:52

W związku z tym, że na terenie kraju od 16.01.2012 r. rozpoczną się zimowe ferie, które potrwają do 26 lutego, policjanci podejmą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, oraz wszystkim, którzy wypoczywając przemieszczać się będą przez teren powiatu limanowskiego. Chociaż ferie w Małopolsce rozpoczną się dopiero 13 lutego, to jednak trzeba mieć na uwadze, że turyści z innych województw będą chcieli spędzić czas na naszym terenie. Dlatego policjanci cały czas będą prowadzić działania, których celem będzie zapewnienie wszystkim wypoczywającym bezpieczeństwa, tak w ruchu drogowym jak i na stokach.