• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

Majeranki nagrały płytę z piosenkami dla dzieci

Czwartek, 23 lutego 2012 12:13

"Zapach Majeranku" - taki tytuł nosi najnowsza płyta dziecięcego zespołu regionalnego Majeranki, działającego przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce, która właśnie się ukazała nakładem tegoż stowarzyszenia.

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Czwartek, 23 lutego 2012 12:08

Na stoku narciarskim Lubomierz-Ski odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-14 lat (w dwóch grupach wiekowych). Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Przywłaszczony portfel w centrum handlowym

Środa, 22 lutego 2012 15:27

RABKA-ZDRÓJ: Mieszkaniec Rabki-Zdrój zgłosił na Komisariacie Policji, że zgubił w centrum Handlowym "Małgosia" portfel, a zanim wrócił po niego, nieznany sprawca dokonał jego przywłaszczenia.

Sukces młodych piłkarek z Mszany Dolnej

Środa, 22 lutego 2012 15:05

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej zajęła 1 miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży ur. 1992-1995.

W Rdzawce znaleziono zwłoki mężczyzny. Kolejna ofiara zimy?

Środa, 22 lutego 2012 11:51

Dziś rano w Rdzawce znaleziono zwłoki około 70-letniego mężczyzny, mieszkańca Rdzawki. Policja poinformowała, że ze wstępnych oględzin wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Na pytanie, co było jej powodem, na odpowiedzieć zarządzana sekcja zwłok. Najprawdopodobniej, zdaniem policjantów, mężczyzna zmarł z wychłodzenia.

Wybrano najpopularniejszego piłkarza i trenera ziemi limanowskiej

Wtorek, 21 lutego 2012 15:55

Michał Smoleń, trener "orlików" Dobrzanki oraz i juniorów Turbacza Mszana Dolna oraz Maciej Gąsior, piłkarz Dobrzanki zostali najpopularniejszymi w swoich kategoriach. Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza i trenera ubiegłego roku został już po raz 14 zorganizowany przez Limanowski Podokręg Piłki Nożnej wraz z Powiatem Limanowskim. W gali wzięli udział: Jan Puchała, Starosta Limanowski oraz Wicestarosta Franciszek Dziedzina

Nowe trasy biegowe koło miejskiego stadionu

Wtorek, 21 lutego 2012 15:49

MSZANA DOLNA: Dwaj fani narciarstwa biegowego z Mszany Dolnej - Jerzy Kogut i Antoni Rataj - postanowili zrobić coś dla popularyzacji tej pięknej i zdrowiej dyscyliny sportu. Na stadionie miejskim przy ul. Spadochroniarzy własnymi siłami wytyczyli trasy biegowe, które z mozołem "wydreptali" w ciężkim, świeżym śniegu.

Udana akcja krwiodawstwa w Rabce-Zdroju

Wtorek, 21 lutego 2012 15:41

Jak na dzień po ostatkowych szaleństwach całkiem nieźle. Zgłosiły się 44 osoby (Panie w przewadze). Dwie osoby nie zostały zakwalifikowane. Trzy osoby oddały krew po raz pierwszy. Tym samym zebrano prawie 19 litrów krwi - informuje w imieniu organizatorów akcji Agnieszka Wietrzyk.

Grali i licytowali dla Kuby. Tata chorego 6-latka: Dziękuję Rabko! (zdjęcia i filmik)

Poniedziałek, 20 lutego 2012 17:02

Około 20 tysięcy złotych, jak wynika jeszcze z nieoficjalnych podsumowań, udało się zebrać w niedzielę stowarzyszeniom Kulturowy Gościniec i Lokomotywa na leczenie 6-letniego Kuby Chojneckiego, chłopca chorego na nowotwór złośliwy nadnerczy. Dwa rabczańskie stowarzyszenia połączyły siły i zorganizowały imprezy pod wspólnym hasłem "Dzień dla Kuby". Lokomotywa przygotowała koncerty w kinie Śnieżka, Kulturowy Gościniec aukcję w kawiarni Zdrojowa.

Urzędnicy z Mszany Dolnej dopingowali w Jakuszycach Justynę Kowalczyk

Poniedziałek, 20 lutego 2012 16:08

Grupa kibiców złożona z pracowników Urzędu Gminy zjawiła się na Polanie Jakuszyckiej w piątek, 17.02., na eliminacjach sprintu na 1500 m., by dopingować swoją rodaczkę, pochodzącą z Kasiny Wielkiej Justynę Kowalczyk.