• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

Narkotyki w Tico. 25-latek z Rabki-Zdroju przyznał się do posiadania 108 gramów marihuany

Poniedziałek, 20 lutego 2012 15:17

Rzecznik nowotarskiej policji poinformował, że Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód Daewoo, Tico w którym przebywało dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat, obaj mieszkańcy Rabki-Zdroju. W trakcie kontroli w samochodzie funkcjonariusze znaleźli susz roślinny koloru zielonego w ilości 108,4 grama.

Znaleziono pistolet maszynowy partyzanta z II wojny światowej (zdjęcia)

Poniedziałek, 20 lutego 2012 13:21

RABKA-ZDRÓJ: Funkcjonariusze rabczańskiego komisariatu policji znaleźli na strychu jednego z budynków mieszkalnych w Rabce-Zdroju pistolet maszynowy typu MP-40, który w czasie II wojny światowej należał do partyzanta.

Mszana Dolna: szedł pijany środkiem ulicy i udawał redaktora

Poniedziałek, 20 lutego 2012 11:02

Dzisiaj około godz. 4 nad ranem w Mszanie Dolnej po ul. Orkana całą szerokością jezdni chwiejnym krokiem szedł pijany mężczyzna. Zainteresowali się nim mszańscy policjanci, gdyż swoim zachowaniem stwarzał bezpośrednie zagrożenie tak dla siebie jak i kierujących pojazdami, których o tej porze było sporo na drodze.

Prywatyzacji Uzdrowiska Rabka ciąg dalszy. Ministerstwo znowu szuka chętnych do zakupu akcji

Poniedziałek, 20 lutego 2012 10:13

Na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa pojawiło się dziś zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki „Uzdrowisko Rabka” S.A. z siedzibą w Rabce - Zdroju. To już drugie podejście MSP do prywatyzacji państwowej spółki zajmującej się leczeniem uzdrowiskowym, działalnością hotelową i produkcją kosmetyków na bazie solanki, która zatrudnia 237 osób.

Justyna Kowalczyk wraca do Kasiny

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:55

Po sobotnim zwycięstwie w zawodach Pucharu Świata w biegu na 10 km techniką klasyczną Justyna Kowalczyk ma kilka dni przerwy, bo następne zawody odbędą się dopiero za dwa tygodnie, w fińskim Lahti. W przerwie nasza najlepsza biegaczka odwiedzi rodzinną Kasinę Wielką.

Pijany rowerzysta w Skawie

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:44

Policjanci z Komisariatu w Rabce-Zdroju zatrzymali późnym wieczorem, podczas rutynowej kontroli, mieszkańca Skawy, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,18 (w pierwszym) i 1,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w drugim badaniu).

Niewielki pożar w Rabie Wyżnej

Poniedziałek, 20 lutego 2012 09:37

Nieszczelność przewodu kominowej, jak stwierdzili po wstępnych oględzinach strażacy, była przyczyną pożaru, który wybuchł w domu mieszkalnym w Rabie Wyżnej. Ogień nie wyrządził jednak wielkich strat - oszacowano je na 3 tys. zł. W budynku paliła się drewniana ściana. W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 jednostek straży pożarnej.

Hołd dla Pintscherów

Sobota, 18 lutego 2012 20:41

RABKA-ZDRÓJ: Bronisława i Edward Pintscher, cenieni za życia artyści ludowi i animatorzy kultury ludowej, którzy swoje życie związali z Rabką, byli bohaterami sobotnich „Posiadów Gorczańskich”, zorganizowanych w Galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju.- To wspomnienie, te posiady należą się państwu Pintscherom - tymi słowami Zbigniew Kopytek, przyjaciel rodziny, rozpoczął wieczorne spotkanie w MOK-u.

InoRos w Mszanie Dolnej - sceniczny dynamit w akcji

Sobota, 18 lutego 2012 20:00

InoRos!to piątka tryskających energią chłopaków. Cześć z nich na co dzień gra tradycyjną muzykę Podhala, natomiast druga część to "starzy rockowi wyjadacze" z bogatym rockandrollowym stażem. Takie połączenie dało barwną i niepowtarzalną mieszankę folkowo rockową, którą zaprezentowali w programie "Must Be The Music". Teraz był czas, żeby wystąpić w Muzycznym Folwarku w Mszanie Dolnej.

Romer na studniówce (zdjęcia)

Sobota, 18 lutego 2012 14:19

Studniówkowy sezon w pełni. 100 uczniów rabczańskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera z Rabki-Zdroju swój ostatni bal przed egzaminem dojrzałości miało w Nowym Targu, w restauracji "Góralsko strawa". W galerii zdjęcia z udanej, jak podkreślali maturzyści, zabawy.