• Środa, 1 kwietnia 2020
  • Imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

Informacje

Rabka-Zdrój: samochód roztrzaskał się na ścianie dworca PKP. Młody kierowca nie żyje

Wtorek, 1 listopada 2011 10:28

20-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju, kierowca VW Golfa, zginął w wyniku wypadku do którego doszło koło północy przy dworcu PKP. Kierowca roztrzaskał się samochodem na ścianie budynku. Uderzenie było tak duże, że samochód przebił ceglany mur na wylot.

Plan zagospodarowania przestrzennego Rabki-Zdroju wciąż ważny. Rozprawa przed krakowskim sądem nic nie zmieniła

Poniedziałek, 31 października 2011 18:30

28 października przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie odbyła się rozprawa w sprawie ważności Planu Zagospodarowania Przestrzennego Rabki-Zdroju. Prokuratura wnioskowała do sądu o jasne stanowisko: czy uchwała ma być wykonywana czy nie? Sąd odrzucił wniosek Prokuratury.

Poświęcenie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Papieski dar dla nowej świątyni

Poniedziałek, 31 października 2011 17:38

Dzięki wytrwałości ks. Stanisława Parzygnata, dzięki parafianom, ich pracy na budowie i datkom na kościół oraz dzięki władzom kościelnym - w Mszanie Dolnej w ciągu pięciu lat powstał kościół pw. Miłosierdzia Bożego. W niedzielę jego poświęcenia, w obecności parafian i lokalnych władz oraz licznie reprezentowanych organizacji, dokonał osobiście kardynał metropolita krakowski Stanisław Dziwisz.

Dwa weekendowe dni w XVI-wiecznym Kasztelu Folwark Stara Winiarnia obfitowały w muzyczne wydarzenia

Poniedziałek, 31 października 2011 16:46

Najpierw wystąpił jazzowy VEIN Trio ze szwajcarskiej Bazylei, a na drugi dzień wystąpił sympatyczny zespół z Włoch Sugar Pie & The Candymen.

Pięciometrowy Chrystus

Poniedziałek, 31 października 2011 15:02

Wczoraj po południu kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, poświęcił nowo wybudowany kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Ciekawostką towarzyszącą temu wydarzeniu jest fakt, że na ścianie głównego ołtarza znajduje się najprawdopodobniej największy w Polsce obraz Jezusa Miłosiernego.

Lubomierz: przygotowania do nowego sezonu narciarskiego

Poniedziałek, 31 października 2011 14:58

W ciągu ostatniego pół roku, czyli od zakończenia poprzedniego sezonu zimowego, właściciele wyciągu SKI Lubomierz przeprowadzili szereg robót na terenie stacji, aby od tego sezonu, który pewnie ruszy lada moment, narciarze korzystający z wyciągu w Lubomierzu, byli zadowoleni.

Wygraj bilet na sobotni koncert Mr Pollack

Poniedziałek, 31 października 2011 13:44

MSZANA DOLNA: W najbliższą sobotę 5 listopada o godz. 20 w Folwarku Stara Winiarnia wystąpi wirtuoz gitary rockowej Jacek Polak, który wraz ze swoim bratem Grzegorzem (bębny), tworzy popularny duet pod nazwą Mr Pollack. Z tej okazji wraz z organizatorami ogłaszamy konkurs w którym do wygrania jest bilet na sobotni koncert.

Wieża widokowa na Polczakówce już gotowa

Niedziela, 30 października 2011 16:17

RABKA-ZDRÓJ: Zakończyła się budowa drewnianej, ponad 25-metrowej wieży widokowej, która stanęła na Polczakówce, nieopodal górnej stacji wyciągu narciarskiego. Z najwyższego poziomu wieży można podziwiać panoramy Gorców, Tatr, Beskidu Wyspowego i Babiej Góry. Wieża jest udostępniona do zwiedzania.

Otwarto most na ul. Sądeckiej w Rabce-Zdroju

Sobota, 29 października 2011 21:45

Zgodnie z zapowiedziami most na ulicy Sądeckiej na rzece Raba w Rabce-Zdroju został dziś otwarty dla ruchu samochodowego i pieszego. Wykonawca dotrzymał terminu, dzięki czemu na Święto Zmarłych znikają utrudnienia i ograniczenia w ruchu w tym rejonie miasta - poinformował pod wieczór Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.

Rabka-Zdrój: ostatnie przygotowania do otwarcia mostu na ul. Sądeckiej

Sobota, 29 października 2011 13:01

Obiekt jest już gotowy, czeka tylko na odbiory. Dziś przed południem odbyła się obowiązkowa próba obciążeniowa. Wypadła pomyślnie. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu zapewnił, że przejazd przez most zostanie otwarty na Święto Zmarłych, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejazd przez most może zostać puszczony jeszcze dziś lub jutro.