• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

W Rabce-Zdroju zakończyły się XXVIII Mistrzostwa Podhala w Szachach

Sobota, 18 lutego 2012 14:15

W wyniku kilkudniowej rywalizacji Mistrzem Podhala został Oleg Kalinin (LKS Pasjonat Dankowice), który otrzymał nagrodę finansową w wysokości 1200 zł i i Puchar Burmistrz Rabki-Zdroju. II miejsce w grupie A zajął Piotr Śmichur (UKS-Smecz Konin), a III miejsce Aleksander Kaczmarek (KMKSz Victoria Kielce).

Rozdano 50 tys. zł dotacji na kulturę, sztukę, tradycję i ochronę dziedzictwa kulturowego

Sobota, 18 lutego 2012 14:09

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Ewa Przybyło rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2012 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji. Pomiędzy organizacje, które złożyły wnioski o dotacje, rozdysponowano kwotę 50 tysięcy złotych. W tym roku otrzymało je dziesięć stowarzyszeń na dwanaście zgłoszonych projektów.

Małopolskie Mistrzostwa Młodziczek 2012 - brąz dla zawodników z Łostówki

Piątek, 17 lutego 2012 12:52

Drużyna UKS "Oset" Łostówka odnotowała kolejny udany występ w Halowych Mistrzostwach Małopolski Młodziczek w piłce nożnej. W tym roku rozgrywki odbyły się w Myślenicach na hali na Zarabiu.

Biała Rabka

Czwartek, 16 lutego 2012 16:00

Tegoroczna zima pokazała swoje kolejne oblicze. W Rabce-Zdroju, podobnie jak na całym Podhalu, po rekordowych mrozach nastąpiły rekordowe opady śniegu. W nocy przybyło go kilkadziesiąt centymetrów, zasypując posesje, chodniki i drogi. To absolutny rekord tej zimy. Służby drogowe od rana pracują nad ich udrożnieniem. Na chwilę obecną wszystkie drogi i główne ciągi piesze są odśnieżone.

Mali kasinczanie w Zegartowicach

Czwartek, 16 lutego 2012 12:24

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odwiedzili osoby niepełnosprawne przebywające w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zegartowicach.

22-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju zatrzymany za pobicie nastolatka i próbę wymuszenia pieniędzy

Środa, 15 lutego 2012 18:31

Wczoraj wieczorem w Rabce-Zdroju policjanci zatrzymali 22-letniego rabczanina, który używając przemocy zażądał od niepełnoletniego nastolatka wydania pieniędzy w kwocie 10 zł, a gdy ten odmówił, uderzył go dwukrotnie pięścią w twarz.

Wieża wiertnicza już pracuje. Baseny geotermalne w Porębie Wielkiej coraz bardziej realne

Środa, 15 lutego 2012 17:21

Okazała konstrukcja ma posłużyć pracownikom krakowskiego przedsiębiorstwa poszukiwawczego do potwierdzenia występowania odpowiedniej ilości podziemnych, gorących źródeł. W ten sposób zostanie zrekonstruowany do głębokości dwóch kilometrów istniejący już od lat 70-tych otwór w Porębie Wielkiej.

Bardzo trudne warunki na drogach. W nocy będą duże opady śniegu

Środa, 15 lutego 2012 16:04

Intensywne opady śniegu i towarzyszące im zawieje i zamiecie pogorszyły warunki na drogach Rabki-Zdroju, Mszany Dolnej i całej okolicy. Najczęściej jezdnie są białe i śliskie. Służby drogowe nie nadążają z odśnieżaniem. Tymczasem synoptycy przewidują na noc z środy na czwartek dalsze silne opady śniegu. Tej nocy w terenach górskich może spaść nawet do 30 centymetrów białego puchu.

Rabka-Zdrój: walentynkowy konkurs poetycki rozstrzygnięty

Środa, 15 lutego 2012 12:25

116 wierszy 42 autorów w kategorii do lat 15 oraz 167 wierszy 58 autorów w kategorii powyżej 15 lat napłynęło na jubileuszowy XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Serduszkowy wiersz", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce-Zdroju.

Udany maraton w Rabce-Zdroju, czyli nowinki ze świata fitness

Środa, 15 lutego 2012 12:00

Po raz kolejny klub Fitnessland gościł pasjonatów spinningu i fitnessu. Dla uczestników przygotowano nie lada gratkę, bowiem każdy uczestnik mógł wybrać coś dla siebie spośród trzech rodzajów aktywności fizycznej. Całą imprezę otworzył czterogodzinny maraton spinning - trening na specjalnych rowerkach stacjonarnych.