• Środa, 1 kwietnia 2020
  • Imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

Informacje

W Rabce-Zdroju ukazało się nowe czasopismo. Wiadomości będą konkurować z Wieściami

Sobota, 29 października 2011 12:46

Przez lata w Rabce-Zdroju nie było żadnej lokalnej gazety, a teraz są dwie. Dziś ukazał się pierwszy numer "Wiadomości Rabczańskich", które będą konkurencją dla ukazujących się od kilku miesięcy "Wieści Rabczańskich", a które z kolei pół roku temu były... "Wiadomościami Rabczańskimi". Skomplikowane? Nic dziwnego. Niezorientowanym w rabczańskim światku na pewno trudno się w tym wszystkim połapać.

Rabczańscy przedsiębiorcy nagrodzeni

Piątek, 28 października 2011 22:31

Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nagrodziła dyplomami honorowymi trzynastu przedsiębiorców z terenu gminy Rabka-Zdrój za udział w programie Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą "Przestrzeganie prawa pracy w małych zakładach pracy - Dyplom PIP". Uroczystość miała miejsce w Pawilonie "Modrzew" Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Prof. Jana Rudnika podczas XV Sesji Rady Miejskiej.

Młodzież szkolna pamięta o poległych za Ojczyznę

Piątek, 28 października 2011 20:47

Tradycyjnie, od wielu już lat, opiekę nad miejscami pamięci w gminie Mszana Dolna sprawują miejscowe szkoły. Teraz, w okresie, kiedy w sposób szczególny dbamy o groby naszych bliskich, również uczniowie szkół z Kasiny Wielkiej, Kasinki Małej i Olszówki posprzątali mogiły poległych w imię Ojczyzny, złożyli tam wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Gmina Mszana Dolna: projektanci solarów będą chodzić po domach

Piątek, 28 października 2011 19:12

Urząd Gminy Mszana Dolna poinformował mieszkańców, że projektanci z firmy Solarpol odwiedzą każdego uczestnika Programu "Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej i gminach partnerskich", żeby wykonać projekt instalacji solarnej.

Kradzież kieszonkowa na terenie rabczańskiego cmentarza

Piątek, 28 października 2011 08:33

Mieszkanka Rabki-Zdrój zawiadomiła policję, że w dniu 24 października od godz. 14. 00 do godz. 14. 10 w Rabce-Zdrój przy ul. Kilińskiego, na terenie cmentarza komunalnego, nieznany sprawca wykorzystując jej chwilową nieuwagę ukradł jej portfel o wartości 80 złotych wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 20 złotych oraz dowodu osobistego.

Zielone światło do likwidacji Straży Gminnej w Rabie Wyżnej

Czwartek, 27 października 2011 20:27

Rada Gminy Raba Wyżna przychyliła się do wniosku miejscowego oddziału Stowarzyszenia Obrony Praw Obywatelskich Powiatu Tatrzańskiego podpisanego przez 865 mieszkańców gminy i poparła likwidację straży gminnej.

Tour de Pologne znowu w Rabce!

Czwartek, 27 października 2011 19:46

Do Rabki-Zdroju przyjechał Czesław Lang, legendarny kolarz i dyrektor corocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wspólnie z burmistrz miasta Ewą Przybyło poinformowali, że w przyszłym roku, 14 lipca, w Rabce-Zdroju będzie miał miejsce start do jednego z etapów wyścigu.

Skandal łapówkarski w Rabce czy wielkie nic?

Czwartek, 27 października 2011 19:29

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu twierdzi, że szefowie wrocławskiej firmy - dilera samochodów terenowych znanej zachodniej marki - skorumpowali byłego dowódcę jednostki straży pożarnej w Rabce-Zdroju. Mieli gościć go wraz z rodziną na majówce. W zamian strażackie auta z Rabki remontowane były w warsztatach dilera w Długołęce koło Wrocławia - poinformowała "Gazeta Wrocławska".

COMENIUS w Mszanie Dolnej

Czwartek, 27 października 2011 19:07

Przez tydzień w Mszanie Dolnej gościło 18 nauczycieli i 8 uczniów z zagranicy, którzy przyjechali w Gorce z rewizytą w ramach międzynarodowego programu szkolnego COMENIUS.

Gmina Raba Wyżna nie jest prorodzinna?

Czwartek, 27 października 2011 18:48

Nie pomógł apel radnego Adama Sawiny, by gmina Raba Wyżna pokazała wszem i wobec, że jest prorodzinna. Rabiańscy radni postanowili dziś, że przedsiębiorcy prowadzący żłobki i kluby dziecięce muszą wpisać się do gminnego rejestru i zapłacić za wpis 200 złotych.