• Wtorek, 7 lipca 2020
  • Imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Informacje

Mszana Dolna - znowu problemy z wodą, zamarznięte ujęcie, ograniczone dostawy

Środa, 8 lutego 2012 15:33

W związku z długotrwałymi, bardzo niskimi temperaturami powietrza, powodującymi marznięcie wody w potoku i w infrastrukturze sieciowej, wystąpią czasowe ograniczenia w dostawie wody do nieruchomości zasilanych z ujęcia wody "Szklanówka". Limitowanie wody dotyczy wszystkich mieszkańców ul. Leśnej, Matejki, Malinowej, Szymanowskiego, Flizaka , Rakoczego, Smrekowej, Słomki, okolic Rynku i pojedynczych budynków przy ul. Słonecznej - poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Tomasz Dul, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Mercedes dla strażaków poświęcony

Środa, 8 lutego 2012 15:25

W Niedźwiedziu odbyła się uroczystość poświęcenia oraz przekazania tutejszym strażakom nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes Atego 1329.

Honorowi dawcy w ZST-I oddali krew

Środa, 8 lutego 2012 15:15

MSZANA DOLNA: Po raz kolejny uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych nie pozostali obojętni na apel Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. To już druga w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi, ale, ze względu na ogromne zainteresowanie, nie ostatnia.

W ferie zniżki na lodowisku i wyciągach narciarskich dla rabczańskich dzieci i młodzieży

Środa, 8 lutego 2012 15:10

W ramach zimowego wypoczynku "Ferie 2012" uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów gminy Rabka-Zdrój będą mogli skorzystać z promocyjnych cen biletów uprawniających do korzystania z lodowiska i wyciągów narciarskich.

Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Środa, 8 lutego 2012 11:07

W nocy około godz 00:15 w Rabce-Zdroju policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali mieszkańca Rabki, który kierował samochodem marki VW będąc w stanie nietrzeźwym. Miał w kolejnych badaniach 0,66 i 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanemu policjanci zabrali prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwym odpowie przed sądem.

Rabczanie rabczanom - podsumowanie kwesty na rzecz chorego Kubusia

Wtorek, 7 lutego 2012 19:09

Zorganizowana przez II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju zbiórka pieniędzy na rzecz Kuby Chojnickiego, sześcioletniego chłopca chorego na neuroblastomę, nowotwór złośliwy nadnerczy, odniosła duży sukces. Udało się zebrać 12627, 43 zł oraz 1,5 euro. Wolontariusze kwestowali w Zespole Szkół, tj. w II LO i w technikum (wśród uczniów i nauczycieli) oraz przed rabczańskimi kościołami.

Tour de Pologne w Rabce-Zdroju - w środę podpisanie umowy

Wtorek, 7 lutego 2012 14:36

W środę 8 lutego na sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na organizację w Rabce-Zdroju startu do V etapu 69 wyścigu kolarskiego Tour de Pologne World Tour. Umowę podpiszą burmistrz Ewa Przybyło oraz Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

Święty Mikołaj przyciąga... pijaczków

Wtorek, 7 lutego 2012 14:10

Jeszcze do niedawna miejscem, które najsilniej przyciągało rabczańskie towarzystwo znane z nadużywania alkoholu był Plac Świętego Mikołaja przy dworcu PKP w Rabce-Zdroju.

MGKS Mszanka - KS Ryglice 0:3. Bitwa przegrana, passa przerwana, ale wojna trwa dalej

Poniedziałek, 6 lutego 2012 20:43

Po słabym meczu siatkarze MGKS Mszanka Mszana Dolna przegrali na wyjeździe z KS Ryglice 0:3, przerywając tym samym passę zwycięstw w rozgrywkach IV ligi siatkówki mężczyzn. Mszanka po przegranej spadł na czwarte miejsce w tabeli, ustępując miejsca swoim pogromcom. W najbliższą sobotę siatkarze MGKS Mszanka jadą na kolejny ciężki bój. W Bobowej zmierzą się z aktualnym liderem - LKS.

Mszana Dolna: próba włamania na plebanię

Poniedziałek, 6 lutego 2012 17:11

Najprawdopodobniej alarm spłoszył złodziei, którzy ubiegłej nocy, około godziny 23, próbowali włamać się na jedną z plebanii w Mszanie Dolnej.