• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Spokojne święta na terenie Rabki i okolic

Wtorek, 27 grudnia 2011 09:58

Niewiele interwencji mieli w minione święta policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Zgłoszono jedną kradzież - sami zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców - z Raby Wyżnej, Rdzawki i Rokicin Podhalańskich.

Wyciągi narciarskie w Kasinie Wielkiej, Chabówce i Lubomierzu już czynne

Poniedziałek, 26 grudnia 2011 17:35

Dziś oficjalnie rozpoczęto sezon narciarski na wyciągach SKI Lubomierz, Śnieżnica w Kasinie Wielkiej i U Żura w Chabówce. Warunki do jazdy na nartach są dobre. Wciąż nieczynne są natomiast oba wyciągi narciarskie w Rabce-Zdroju: na Polczakówce i na Maciejowej.

Zimowe utrzymanie dróg w Mszanie Dolnej: wykonawcy wybrani, odpowiedzialność ustalona

Niedziela, 25 grudnia 2011 14:50

W Mszanie Dolnej przetarg na zimowe utrzymanie dróg w sezonie zimowym 2011/2012 został rozstrzygnięty jeszcze w październiku. Umowy z wykonawcami oferującymi najkorzystniejsze oferty zostały także podpisane, ale zimy póki co nie ma. Samorządy taką aurę błogosławią, właściciele firm, które wygrały przetargi pewnie zadowoleni nie są.

Rokiciny Podhalańskie: stłuczka na skrzyżowaniu

Piątek, 23 grudnia 2011 14:51

Kierująca VW Caddy kobieta, najprawdopodobniej przez nieuwagę, uderzyła w tył samochodu VW Passat. Do kolizji doszło dziś koło południa na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 958 z drogą do Rokicin Podhalańskich. Do szpitala na obserwację została zabrana pasażerka Passata z 18-miesięcznym dzieckiem. Przeprowadzone badanie lekarskie wykazało - jak informuje policja - brak obrażeń. Oboje opuścili szpital.

49-letni mieszkaniec Ponic, który spowodował wypadek w Orawce, był nietrzeźwy

Piątek, 23 grudnia 2011 12:47

Taką informację podała dziś Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. Do groźnego w skutkach wypadku doszło wczoraj o godz. 13.30 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Orawka.

Burmistrz Ewa Przybyło o budżecie na 2012 rok: nie chcielibyśmy zadłużyć gminy powyżej 50 procent

Czwartek, 22 grudnia 2011 16:17

RABKA-ZDRÓJ: - W przyszłym roku przede wszystkim będziemy spłacać te kredyty, które zaciągnęliśmy na inwestowanie w zadania wspomagane środkami unijnymi. Będą jednak także inwestycje - mówi w rozmowie z Gorce24.pl burmistrz Ewa Przybyło.

Protest rabczańskich strażaków

Czwartek, 22 grudnia 2011 13:46

Także strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, którą zorganizowały strażackie związki zawodowe, a której celem jest spełnienie przez rząd postulatów dotyczących pracy i płacy. Akcja protestacyjna polega na oflagowaniu jednostek banerami z informacją o trwającym proteście.

Raba Wyżna: od nowego roku można starać się o dofinansowanie na usuwanie materiałów zawierających azbest

Czwartek, 22 grudnia 2011 12:46

W komunikacie Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej czytamy, że od 2012 roku gmina Raba Wyżna będzie uczestnikiem projektu pn. "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego", którego realizacja zaplanowana została na lata 2012-2016 ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Bądź ostrożny w święta - limanowska policja ostrzega przed włamaniami

Czwartek, 22 grudnia 2011 11:51

Zbliżający się czas Świąt, jest dla wielu z nas okazją do odwiedzin najbliższych, lub też sprzyja wypoczynkowym wyjazdom. Pamiętajmy, że domy, czy mieszkania niewłaściwie zabezpieczone na czas naszej nieobecności mogą stanowić łatwy cel dla złodziei. Dlatego przed wyjazdem sprawdźmy, czy zewnętrzne drzwi naszych domów są pozamykane na wszystkie zamki. Nie zapominajmy też o właściwym zabezpieczeniu okien, szczególnie tych umiejscowionych na najniższych kondygnacjach.

Miasto nie może sprzedać Porębianki

Środa, 21 grudnia 2011 18:39

RABKA-ZDRÓJ: Po raz kolejny nie znalazł się chętny na zakup budynku mieszkalnego Porębianka przy ul. Jana Pawła II wraz z działką na którym stoi o pow. 0,0443 ha. Nie pomogło nawet obniżenie ceny wywoławczej z 210 tys. zł (wycena rzeczoznawcy) do 180 tys. zł.