• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Informacje

Orkiestry zagrały w amfiteatrze (zdjęcia)

Data: 9 września 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1511

Popołudniu w rabczańskim amfiteatrze odbył się "Koncert Wolności". To wydarzenie, organizowane równocześnie w pięciu miastach Małopolski, uświetniło tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Głównym punktem wydarzenia był wspólny występ orkiestr pod muszlą. Po paradzie, która przeszła z placu św. Mikołaja do amfiteatru, przed zgromadzoną tam publicznością orkiestry dały wspólny koncert. Wspólnie, dyrygowani przez Jacka Klinowskiego z Orkiestry Dętej OSP w Rabce-Zdroju, zagrały pieśń "Piękna nasza Polska cała". Wokalnie wspomogły ich rabczańskie chóry Cantantes Angelicus i Chór Dziecięcy z Rabki-Zdroju. Potem orkiestry kolejno koncertowały, wykonując pieśni patriotyczne i niepodległościowe.

W wydarzeniu udział wzięły chóry i zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna, Orkiestra Dęta OSP z Męciny, Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej, Orkiestra Dęta OSP z Rabki-Zdroju, Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu, Orkiestra Dęta Echo Podhala z Limanowej, Cantantes Angelicus & Chór Dziecięcy z Rabki-Zdroju, zespół muzyczny Holeviaters i Studio So Beat z Rabki-Zdroju.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

nika
10.09.2018 21:21
IP: 176.100.199.38

Świetna impreza, dawno nie było tu czegoś równie ciekawego. Brawo dla organizatorów, orkiestr, chórów i wszystkich występujących a także dla Pana prowadzącego, który bardzo sympatycznie i profesjonalnie poprowadził całą imprezę.

fanka
10.09.2018 07:44
IP: 83.7.183.198

Coś niesamowitego. Pełen amfiteatr, niespotykane w Rabce. Ciekawa jestem, kto ten piękny i naprawdę w spaniałym wykonaniu Koncert organizował. Gratulacje dla naszej rabczańskiej Orkiestry, pokazali klasę, nie negując innych, też byli wspaniali i atmosfera wspólnego śpiewania.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »