• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

Dylemat: dołożyć się do pomnika w Limanowej, czy postawić w Mszanie Dolnej własny

Data: 12 września 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 783

Radni Mszany Dolnej dyskutowali o propozycji przekazania 10 tysięcy złotych na budowę pomnika w Limanowej (na zdjęciu) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Część z nich było zdania, że za te pieniądze warto byłoby zrobić coś w Mszanie Dolnej.

Propozycja dołożenia się do budowy pomnika w Limanowej i wykonania jednego pomnika na cały powiat, wyszła do starostwa. Składają się na niego wszystkie gminy w powiecie i każda z nich zostanie wymieniona na tablicy pamiątkowej.

Radny Bartosz Piątkowski zastanawia się, czy nie byłby bardziej sensowne odsłonić w Mszanie Dolnej tablicę poświęconą temu wydarzeniu. Tego samego zdania była radna Agnieszka Sasal. - Powinniśmy też pomyśleć o jakimś upamiętnieniu tego wydarzenia na terenie naszego miasta – przekonywała, a radny Jan Szynalik przypomniał, że marszałek Józef Piłsudski działał w nieodległych Półrzeczkach, więc byłby to sensowny pomysł.

Sekretarz Antoni Róg przekonywał jednak, że gmina powinna się dołączyć do inicjatywy, która obejmuje cały powiat. - Pomysł jest taki, że powstał jeden pomnik na cały powiat z udziałem wszystkich gmin - tłumaczył.

Radny Jan Stożek zastanawiał się czy jest w ogóle sens budowania kolejnego pomnika. - Budowanie kolejnych pomników w naszym kraju to pomyłka. Gdybyśmy te 10 tys. dali dla gmin zniszczonych w powodzi to bym głosował za tym dwoma rękami -stwierdził.

Pomysł, by przekazać powiatowi 10 tys. zł na pomnik ostatecznie został zaakceptowany. - To godna forma upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości. Takiej rocznicy już nie doczekamy - skwitował radny Bogdan Surówka.

(mr)

Komentarze

wkurzony
13.09.2018 20:53

To jest chore, w tym kraju jest jakaś pomnikomania, za którą nic, absolutnie nic nie stoi - wydawanie naszych pieniędzy na bicie piany - głupota i bezduszność. Ludziom w potrzebie pomóc, a nie kariery na pomnikach robić, wstyd!

mieszkaniec
13.09.2018 14:00

Niewykorzystany postument na rynku mszańskim będzie wspaniałym miejscem na tak zaszczytną inwestycję :D

Osioł
12.09.2018 20:15

Proponuję postawić 100 pomników na 100-lecie. Będzie bardziej z rozmachem.

autor
12.09.2018 19:05

A to nie lepiej zrzucić się na ławeczkę niepodległości do której 80% kosztów dokłada państwo???? Projekt także g-ny, ale przynajmniej nie trzeba za niego w całości płacić http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/historia-wspolgra-z-nowoczesnoscia-lawka-niepodleglosci-42018-06-14/ A i promocja ogólnopolska gwarantowana w pakiecie.

To mówiłem Ja
12.09.2018 18:05

czy te wszystkie pomniki muszą, obligatoryjnie, muszą być projektowane przez osoby o wyobraźni przestrzennej i poczuciu estetyki szóstoklasisty? Można upamiętniać mądrze i ciekawie, dodatkowo funkcjonalnie. Ale trzeba pomyśleć... lepiej kolejnego "Misia" postawić i otworzyć oczy kolejnym niedowiarkom nie zważając na zawistne ataki określonych, wiadomych sił...

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »