• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Informacje

Lokatorzy ze spalonej willi otrzymali pomoc od miasta (zdjęcia)

Data: 12 września 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 3263

RABKA-ZDRÓJ: Wszystkie pięć rodzin i samotne osoby, które mieszkały w willi "Pod Aniołem" i straciły dach nad głową po niedzielnym pożarze, trafiły pod opiekę krewnych. Burmistrz Ewa Przybyło zapewnia jednak, że wszystkim zostaną przywrócone mieszkania socjalne. Opiekę nad pogorzelcami roztoczył też Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Willa jest własnością miasta, własnością miasta są mieszkania socjalne, które spłonęły i teraz naszym obowiązkiem jest znalezienie nowych mieszkań socjalnym tym rodzinom - mówi burmistrz Ewa Przybyło.

Burmistrz, która osobiście zaangażowała się w pomoc lokatorom, wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej szuka im mieszkań zastępczych. W pierwszej kolejności zajęto się rodziną z dwoma małymi dziećmi. Została ona przeniesiona do mieszkania chronionego w Chabówce. Kolejnej rodzinie, której członkowie trafili do szpitala z poparzeniami, przydzielono wolny lokal w Rabce-Zdroju. Wprowadzi się do niego jak tylko zakończy się, prowadzony tam w trybie pilnym, remont. Starsza pani mieszkająca samotnie w willi "Pod Aniołem" trafiła najpierw do krewnych w Mszanie Dolnej, ale miasto wynajęło jej już kawalerkę w spółdzielni, a samotny starszy pan ma zapewnione mieszkanie w hotelowcu Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Ostatnia rodzina na razie pozostanie u rodziny - nie jest w pilnej potrzebie, ale miasto przygotowuje dla niej mieszkanie, do którego będzie się mogła wprowadzić, gdy tylko będzie gotowe na ich przyjęcie.

Pogorzelcy otrzymali też pomoc psychologiczną i wsparcie finansowe od Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Przydzielone im zostały zapomogi celowe na zakup artykułów pierwszej potrzeby i rzeczy, koniecznych do życia, które stracili w pożarze. Np. w jednym przypadku były to lekarstwa, w drugim ubrania, w trzecim kuchenka elektryczna.

W pomoc pogorzelcom włączyli się mieszkańcy miasta. Od czwartku Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna zbiórkę darów dla poszkodowanych rodzin.

(mr)

Galeria zdjęć

Komentarze

Rabczanka
13.09.2018 10:23
IP: 37.248.164.157

Zarzucanie komuś, że wykorzystuje taką tragedię jest podłe.Ty skorzystaj z okazji pomóż,zrób coś dobrego dla pogorzelców.A może wystartuj w wyborach.Dasz wtedy szansę na ocenę swoich dokonań.f

Ignacy z Limby
12.09.2018 20:57
IP: 94.254.150.11

Przybylowa dobrze ze się spaliło przed wyborami jest okazja coś zrobić tak to pewnie by w parku mieszkali pewnie w śmierdzącym potoku tam gdzie ziomek syw wywozi

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 2 i 1: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »