• Poniedziałek, 1 czerwca 2020
  • Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Informacje

Lokatorzy ze spalonej willi otrzymali pomoc od miasta (zdjęcia)

Data: 12 września 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 3976

RABKA-ZDRÓJ: Wszystkie pięć rodzin i samotne osoby, które mieszkały w willi "Pod Aniołem" i straciły dach nad głową po niedzielnym pożarze, trafiły pod opiekę krewnych. Burmistrz Ewa Przybyło zapewnia jednak, że wszystkim zostaną przywrócone mieszkania socjalne. Opiekę nad pogorzelcami roztoczył też Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Willa jest własnością miasta, własnością miasta są mieszkania socjalne, które spłonęły i teraz naszym obowiązkiem jest znalezienie nowych mieszkań socjalnym tym rodzinom - mówi burmistrz Ewa Przybyło.

Burmistrz, która osobiście zaangażowała się w pomoc lokatorom, wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej szuka im mieszkań zastępczych. W pierwszej kolejności zajęto się rodziną z dwoma małymi dziećmi. Została ona przeniesiona do mieszkania chronionego w Chabówce. Kolejnej rodzinie, której członkowie trafili do szpitala z poparzeniami, przydzielono wolny lokal w Rabce-Zdroju. Wprowadzi się do niego jak tylko zakończy się, prowadzony tam w trybie pilnym, remont. Starsza pani mieszkająca samotnie w willi "Pod Aniołem" trafiła najpierw do krewnych w Mszanie Dolnej, ale miasto wynajęło jej już kawalerkę w spółdzielni, a samotny starszy pan ma zapewnione mieszkanie w hotelowcu Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Ostatnia rodzina na razie pozostanie u rodziny - nie jest w pilnej potrzebie, ale miasto przygotowuje dla niej mieszkanie, do którego będzie się mogła wprowadzić, gdy tylko będzie gotowe na ich przyjęcie.

Pogorzelcy otrzymali też pomoc psychologiczną i wsparcie finansowe od Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Przydzielone im zostały zapomogi celowe na zakup artykułów pierwszej potrzeby i rzeczy, koniecznych do życia, które stracili w pożarze. Np. w jednym przypadku były to lekarstwa, w drugim ubrania, w trzecim kuchenka elektryczna.

W pomoc pogorzelcom włączyli się mieszkańcy miasta. Od czwartku Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna zbiórkę darów dla poszkodowanych rodzin.

(mr)

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Rabczanka
13.09.2018 10:23
IP: 37.248.164.157

Zarzucanie komuś, że wykorzystuje taką tragedię jest podłe.Ty skorzystaj z okazji pomóż,zrób coś dobrego dla pogorzelców.A może wystartuj w wyborach.Dasz wtedy szansę na ocenę swoich dokonań.f

Ignacy z Limby
12.09.2018 20:57
IP: 94.254.150.11

Przybylowa dobrze ze się spaliło przed wyborami jest okazja coś zrobić tak to pewnie by w parku mieszkali pewnie w śmierdzącym potoku tam gdzie ziomek syw wywozi