• Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Informacje

Promocja książki o Rabce w literaturze i literatach w Rabce

Data: 6 października 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1251

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na promocję książki "Rabka w literaturze, literaci w Rabce" pod redakcją Zofii Budrewicz i Jana Ceklarza do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju. Odbędzie się ona w sobotę 6 października o g. 11.00.

Spotkanie rozpocznie się od wykładu dr hab. Elżbiety Rybickiej z Wydziału Polonistyki UJ pt. " Narracje lokalne i regionalne w literaturze polskiej. Współczesne wyzwania".

Książka jest monografią naukową dotyczącą zjawisk literackich i biografii literatów w kontekście Rabki-Zdroju. Składa się z 15 rozdziałów napisanych w zdecydowanej większości przez samodzielnych pracowników naukowych polskich 5 uczelni. Spis treści: http://www.kulturowygosciniec.pl/wydawnictwa.html

Publikacja dostępna będzie bezpłatnie. Jednocześnie będzie to najprawdopodobniej jedna z nielicznych możliwości otrzymania książki, dlatego osoby zainteresowane tym tematem organizatorzy zachęcają do uczestnictwa.

Drugie spotkanie promocyjne planowane jest w Krakowie przy Jagiellońskiej 6 w siedzibie COTG PTTK, 18.10.2018 r. o 18.00.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »