• Czwartek, 13 grudnia 2018
  • Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Informacje

Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli

Data: 9 października 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 462

Na mocy umowy między Urzędem Miejskim w Rabce-Zdroju Województwem Małopolskim, do przedszkoli na terenie miasta i gminy Rabka-Zdrój trafiły oczyszczacze powietrza Olansi HealthCare CO Ltd i materiały informacyjno-edukacyjne.

Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem to poważne zagrożenie dla zdrowia, stąd decyzja o wyposażeniu żłobków, przedszkoli i klubów malucha w całej Małopolsce w urządzenia oczyszczające powietrze. Oczyszczacze, każdy o wartości prawie 600 zł, zostały zakupione w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej. Otrzymały je: Przedszkole Nr 1 w Rabce-Zdroju, Przedszkole Nr 2 w Rabce-Zdroju, Przedszkole w Chabówce, Przedszkole Specjalne w Uzdrowisku Rabka, Przedszkole Specjalne w ŚCRU, Przedszkole Specjalne w IGiCHP, Przedszkole Specjalne w Klinice Mukowiscydozy, Przedszkole Specjalne w Klinice Alergologii, Przedszkole Specjalne w Szpitalu Kardiologicznym, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. A. Mickiewicza w Rabce-Zdroju, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. J. Kochanowskiego w Rabce-Zdroju, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. A. Zachary-Wnękowej w Ponicach, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk o Wolność w Rdzawce.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Komentarze

hanka5
10.10.2018 19:15
IP: 83.26.240.30

Brawo!!! Gdyby tak jeszcze cotygodniowe, wieczorne kontrole pieców wokół przedszkoli...

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »