• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Rusiecki i Czyszczoń docenieni na konkursie muzyk góralskich

Data: 10 października 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 871

Mieszkańcy miasta i gminy Rabka-Zdrój z dobrej strony pokazali się na 43 Konkursie Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

W konkursie muzyk, w kategorii dorosłych, drugie miejsce zajęła Muzyka Jakuba Rusieckiego z Rabki-Zdroju. Miejsce to zostało jej przyznane ex aequo z Muzyką Szymona Tylki z Zakopanego. Jury nie przyznało pierwszego miejsca.

To jednak nie jedyny sukces reprezentantów naszego regionu. Natomiast w kategorii instrumentalistów grających na instrumentach pasterskich, w kategorii młodzieżowej, również drugie miejsce wywalczył Adam Czyszczoń ze Rdzawki (na zdjęciu).

W konkursie wzięło udział 26 muzyk w tym: 6 w kategorii dorosłych, 14 w kategorii młodzieżowej, 6 w kategorii dziecięcej oraz 12 instrumentalistów grających na instrumentach pasterskich. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury i MOK.

(mr) / Fot. PCK Nowy Targ

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »