• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Pogrzeb długoletniego członka Orkiestry Dętej OSP w Rabce-Zdroju

Data: 11 października 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1365

RABKA-ZDRÓJ: W wieku 88 zmarł Kazimierz Łazarski, zasłużony członek rabczańskiej orkiestry. Spoczął na cmentarzu przy ulicy Orkana w Rabce-Zdroju. W ostatniej drodze towarzyszyli mu krewni, koledzy z orkiestry, strażacy, znajomi, przedstawiciele miasta, znajomi.

Mowę pożegnalną odczytała burmistrz Ewa Przybyło:

Kazimierz Łazarski urodził się w 1930 roku w Ponicach , szkołę podstawową ukończył w Rabce w 1943 roku. Jako czternastolatek rozpoczął naukę zawodu w warsztacie ślusarko - mechanicznym początkowo w Rabce a potem w Górze Śląskiej dokąd wyprowadziła się jego rodzina. Egzamin czeladniczy złożył w Izbie Rzemieślniczej we Wrocławiu w 1948 roku. Przez dwa lata pracował w Świdnicy jako mechanik samochodowy, przez kolejne trzy lata odbywał służbę wojskową. W latach 1953- 1957 pracował w Nowej Hucie a przez kolejne 15 lat w Nowym Targu również na stanowisku mechanika samochodowego. W 1972 roku został przyjęty do pracy w Śląskim Ośrodku Rehabilitacji Dzieci w Rabce na stanowisko mechanika warsztatu samochodowego i operatora agregatu prądotwórczego. W zakładzie tym pracował do roku 1986. W kartotece akt pracowniczych możemy przeczytać . że Pan Kazimierz był pracownikiem sumiennym, koleżeńskim i zdyscyplinowanym. Rabczanie znają go jako sąsiada z ulicy Krótkiej, gdzie mieszkał od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, ale przede wszystkim jako członka Orkiestry Dętej w Rabce - Zdroju. Gra w orkiestrze była jego ogromną pasją i szczególnym wyróżnieniem. Był dumny, że jego skromna osoba może w ten wyjątkowy sposób uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach miejskich i parafialnych. Pozostanie w naszej pamięci zawsze radosny i życzliwy dla innych. Zmarł 7 października 2018 roku przeżywszy 88 lat.

(mr)

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 5 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »