• Środa, 26 czerwca 2019
  • Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Informacje

KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany! (MATERIAŁ PROMOCYJNY)

Data: 12 października 2018, Piątek / Ilość wyświetleń: 871

We wrześniu ruszyła kampania społeczno-edukacyjna „KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany”, której organizatorami są Polskie Centra Dietetyczne. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na rosnący problem otyłości wśród dzieci. Naukowcy alarmują bowiem, iż obecnie na całym świecie otyłych jest już ponad 124 miliony dzieci i młodzieży.

- Jako specjaliści do spraw żywienia w swoich gabinetach coraz częściej stykamy się z problemem otyłości wśród dzieci, niestety też coraz młodszych - mówi Joanna Sobczak, dietetyk kliniczny Projekt Zdrowie. - Wiemy jak trudna i pracochłonna jest praca nad zmianą nawyków żywieniowych nie tylko dzieci, ale całej rodziny. Wierzymy jednak, że odpowiednia edukacja i motywacja stają się motorem napędowym do pozytywnych zmian - dodaje.

W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Żywności i Żywienia w 2010 roku problem otyłości dotyczył ok. 10 % dzieci w wieku 9 lat. Nadwagę miało średnio niemal co piąte dziecko. Wynik raportu WHO z 2018 dotyczący populacji polskiej pokazuje, że na przestrzeni trzech lat (2015-2017) otyłość rozpoznano aż u 24% dzieci w grupie od 6 do 9 lat! Sytuacja jest alarmująca i poważna.

Żeby móc zapobiec niebezpiecznym i negatywnym skutkom otyłości musimy poznać jej przyczyny, dlatego też w ramach akcji każdy rodzic wraz ze swoją pociechą do końca listopada będzie miał możliwość odbyć bezpłatną konsultację z dietetykiem w jednym z 40 gabinetów Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. Podczas spotkania specjalista oceni stan odżywienia, określając BMI dziecka, dokona analizy składu ciała, pomoże określić skalę problemu i zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Psychodietetyk Aleksandra Hołysz podkreśla, że dzieci są niesamowicie kreatywne i że podczas prowadzonej dietoterapii same odkrywają nowe propozycje dań i przekąsek, które będą dla nich zdrowe i smaczne. -U każdego dziecka należy skupić się na czymś dla niego wyjątkowym, co doda mu zapału i chęci do pracy nad nawykami żywieniowymi. Dobre efekty skutecznej kuracji są zaś dodatkowym dopingiem, który napędzi pozytywną spiralę zmian w stronę zdrowa. Ważne, aby w trakcie pracy z małym pacjentem wyznaczać mu realne małe cele, doceniać za to, nagradzać, ale nie jedzeniem – tłumaczy dietetyk z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie w Rabce- Zdroju.

W ramach akcji oprócz darmowych konsultacji zaplanowano także m.in cykl spotkań, warsztatów i wykładów edukacyjnych, zorganizowanych w szkołach i miejskich ośrodkach kultury i nauki zrzeszających młodych mieszkańców i ich opiekunów. Dietetycy Projekt Zdrowie przygotowali również raport dotyczący problemu nadwagi i otyłości dzieci w Polsce oraz e-booka ze zdrowymi przepisami dla dzieci.

Odważ się na zmiany i przyłącz się do akcji już dziś! Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.odwazsienazmiany.pl

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację:

Polskie Centra Dietetyczne
Projekt Zdrowie Rabka- Zdój
ul. Rynek 8b
34-700 Rabka- Zdrój

tel: 519 464 209


www.rabkazdroj.projektzdrowie.info/


e-mail: rabkazdroj@projektzdrowie.info

Galeria zdjęć