• Wtorek, 2 czerwca 2020
  • Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Informacje

Kolejny raz spotkała się grupa robocza tworząca markę gminy Mszana Dolna (zdjęcia)

Data: 12 października 2018, Piątek / Ilość wyświetleń: 1449

Tym razem honory gospodarza pełnił Robert Sławecki, który ugościł „markową” grupę w Klubie Jeździeckim Mszana Górna.

Wspaniałym wstępem do roboczego spotkania był wykład „Dziedzictwo kulturowe Górali Zagórzańskich” Katarzyny Ceklarz - dr etnologii, socjologa; wykładowcy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu; współzałożycielki oraz sekretarza Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec; autorki m.in. Monografii Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce (Rabka-Zdrój 2010), podręcznika etnografii „Babcyne korole. Z etnografii Polski” (Kraków 2012), „Czary Góralskie. Magia Podtatrza i Beskidów Zachodnich” (Zakopane 2014) - wspólnie z U. Janicką - Krzywdą oraz wielu artykułów; współautorki albumu Złote lata Rabki-Zdroju (Rabka 2014).

Nie zabrakło również prezentacji stadniny i zagospodarowania Klubu Jeździeckiego. Jego gospodarz, Robert Sławecki, przedstawił programy grantowe, z których korzystał przy uruchomieniu i rozbudowie ośrodka, wspomniał o imprezach, w których konie z jego stadniny biorą udział i których jest organizatorem dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych na swoją działalność. Opowiedział o swojej pasji do jeździectwa, o ciężkiej pracy i obowiązkach wynikających z prowadzenia stadniny, a przede wszystkim radościach i przyjemnościach, jakich dzięki swojej pracy doświadcza.  Zaprezentował również pokaz możliwości swojej wychowanki, Kory. Wszyscy chętni mogli spróbować uroków jazdy konnej.

Warsztaty tematyczne „Dziedzictwo miejsca - znaczenie dla rozwoju ekonomii społecznej w Małopolsce”, organizowane we współpracy Gminy Mszana Dolna i Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych, poprowadziła Olga Gałek – Członek Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA. Ich celem było dostarczenie wiedzy z zakresu dziedzictwa miejsca, ze szczególnym uwzględnieniem motywów zagórzańskich i przykładów z kilku miejsce w Europie oraz przygotowanie planu rozwoju lokalnego w oparciu o ekonomię społeczną.

Tło do takiej współpracy stanowi turystyka dziedzictwa, a konkretne działania oparte będą o inicjatywy ekonomii społecznej wdrażane w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej i Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Magda Polańska / UG Mszana Dolna

Galeria zdjęć

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Koxx
12.10.2018 15:03
IP: 5.173.56.119

Toż to nie górole, a lachy Sądeckie. Od góroli Wy sie odpie........

dociekliwy
12.10.2018 13:22
IP: 185.174.113.122

oto jak wójt Żaba spełnia swoje zobowiązania za robienie kampanii wyborczej, z NASZYCH pieniędzy: "Jego gospodarz, Robert Sławecki, przedstawił programy grantowe, z których korzystał przy uruchomieniu i rozbudowie ośrodka, wspomniał o imprezach, w których konie z jego stadniny biorą udział i których jest organizatorem dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych na swoją działalność."