• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Młodzież szkolna pamięta o poległych za Ojczyznę

Piątek, 28 października 2011 20:47

Tradycyjnie, od wielu już lat, opiekę nad miejscami pamięci w gminie Mszana Dolna sprawują miejscowe szkoły. Teraz, w okresie, kiedy w sposób szczególny dbamy o groby naszych bliskich, również uczniowie szkół z Kasiny Wielkiej, Kasinki Małej i Olszówki posprzątali mogiły poległych w imię Ojczyzny, złożyli tam wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Gmina Mszana Dolna: projektanci solarów będą chodzić po domach

Piątek, 28 października 2011 19:12

Urząd Gminy Mszana Dolna poinformował mieszkańców, że projektanci z firmy Solarpol odwiedzą każdego uczestnika Programu "Odnawialne Źródła Energii w Mszanie Dolnej i gminach partnerskich", żeby wykonać projekt instalacji solarnej.

Kradzież kieszonkowa na terenie rabczańskiego cmentarza

Piątek, 28 października 2011 08:33

Mieszkanka Rabki-Zdrój zawiadomiła policję, że w dniu 24 października od godz. 14. 00 do godz. 14. 10 w Rabce-Zdrój przy ul. Kilińskiego, na terenie cmentarza komunalnego, nieznany sprawca wykorzystując jej chwilową nieuwagę ukradł jej portfel o wartości 80 złotych wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 20 złotych oraz dowodu osobistego.

Zielone światło do likwidacji Straży Gminnej w Rabie Wyżnej

Czwartek, 27 października 2011 20:27

Rada Gminy Raba Wyżna przychyliła się do wniosku miejscowego oddziału Stowarzyszenia Obrony Praw Obywatelskich Powiatu Tatrzańskiego podpisanego przez 865 mieszkańców gminy i poparła likwidację straży gminnej.

Tour de Pologne znowu w Rabce!

Czwartek, 27 października 2011 19:46

Do Rabki-Zdroju przyjechał Czesław Lang, legendarny kolarz i dyrektor corocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wspólnie z burmistrz miasta Ewą Przybyło poinformowali, że w przyszłym roku, 14 lipca, w Rabce-Zdroju będzie miał miejsce start do jednego z etapów wyścigu.

Skandal łapówkarski w Rabce czy wielkie nic?

Czwartek, 27 października 2011 19:29

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu twierdzi, że szefowie wrocławskiej firmy - dilera samochodów terenowych znanej zachodniej marki - skorumpowali byłego dowódcę jednostki straży pożarnej w Rabce-Zdroju. Mieli gościć go wraz z rodziną na majówce. W zamian strażackie auta z Rabki remontowane były w warsztatach dilera w Długołęce koło Wrocławia - poinformowała "Gazeta Wrocławska".

COMENIUS w Mszanie Dolnej

Czwartek, 27 października 2011 19:07

Przez tydzień w Mszanie Dolnej gościło 18 nauczycieli i 8 uczniów z zagranicy, którzy przyjechali w Gorce z rewizytą w ramach międzynarodowego programu szkolnego COMENIUS.

Gmina Raba Wyżna nie jest prorodzinna?

Czwartek, 27 października 2011 18:48

Nie pomógł apel radnego Adama Sawiny, by gmina Raba Wyżna pokazała wszem i wobec, że jest prorodzinna. Rabiańscy radni postanowili dziś, że przedsiębiorcy prowadzący żłobki i kluby dziecięce muszą wpisać się do gminnego rejestru i zapłacić za wpis 200 złotych.

Święto Orawskie w Harkazbuzie. Głównym tematem - pieczenie chleba

Czwartek, 27 października 2011 11:08

26 października odbyło się Święto Orawskie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej.

Rabka-Zdrój: wprowadzono dwie strefy płatnego parkowania - zamiast sześciu

Środa, 26 października 2011 21:10

Wiele hałasu o nic - tak w jednym zdaniu można podsumować toczącą się od kilku dni wśród radnych i kierownictwa urzędu dyskusję i dzisiejszą dyskusje na temat wprowadzenia stref płatnego parkowania na terenie Rabki-Zdroju. Miało być sześć stref - ostatecznie ustanowiono tylko dwie.