• Poniedziałek, 18 marca 2019
  • Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Informacje

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

Data: 6 listopada 2018, Wtorek / Ilość wyświetleń: 524

Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości”.

Ta akcja została włączona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa do oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Założeniem tego przedsięwzięcia jest wysyłanie kartek z pozdrowieniami do innych szkół biorących udział w tej akcji. Dzięki temu wszystkie placówki mogą poczuć wspólnotę, mimo dzielącej ich odległości. Akcja jest niezwykła gdyż ani uczniowie ani nauczyciele się nigdy nie spotkali ani nie poznali. W dzisiejszych czasach, gdy porozumiewamy się za pomocą sms-ów, e-maili czy też portali społecznościowych, wysyłanie pocztówek jest rzeczą wyjątkową i magiczną.

Milusińscy z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami projektowali pocztówki, samodzielnie malowali, wycinali, naklejali - tworzyli pocztówkę od podstaw. Wśród kasinczańskich pocztówek znalazły się też drukowane zdjęcia z pięknymi widokami Kasinki Małej. Adresowaniem i wypisaniem pocztówek zajęły się uczennice z oddziałów gimnazjalnych. W pozdrowieniach zostały zawarte najważniejsze informacje o Kasince Małej. Najprzyjemniejszym momentem było przyklejanie znaczków i wysłanie 105 pocztówek, które trafią w różne zakątki naszego pięknego kraju.

Mamy nadzieję, iż nasze zagórzańskie pocztówki będą dla innych oryginalną pamiątką na długie lata – podkreślają wychowawcy najmłodszych klas kasinczańskiej jedynki. Zarówno nasi uczniowie jak i nauczyciele z wielką radością przyjmują przepiękne pocztówki, które „napływają” do nas z wszystkich stron Polski.

Udział w tej akcji był wspaniałą lekcją historii, geografii i szacunku do innych – dodaje szkolna koordynatorka akcji. Nasi uczniowie udowodnili, że są prawdziwymi patriotami i małymi czynami potrafią upamiętnić tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

Justyna Łazorko / mat. szkolne

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »