• Środa, 17 lipca 2019
  • Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

Informacje

O bezpieczeństwie na drodze w Zespole Szkół Uzdrowiskowych (zdjęcia)

Data: 7 listopada 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 845

Kolejny raz uczniowie-pacjenci szkoły sanatoryjnej w Rabce-Zdroju podjęli szereg działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W akcję zaangażowali młodych mieszkańców Rabki, seniorów, rodziców i opiekunów uczniów przebywających w sanatorium.

O zasadach bezpieczeństwa rozmawiano z uczniami podczas lekcji oraz na zajęciach edukacyjnych i wychowawczych. Zdobytą wiedzę łączono z praktyką podczas licznych spacerów i wycieczek edukacyjnych. Wszystkich uczniów wyposażono w kamizelki i chusty odblaskowe.

W trosce o bezpieczeństwo rabczańskich seniorów, uczniowie na mieście rozdawali ulotki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz elementy odblaskowe. Nie zapomnieli również o seniorach przebywających w Domu Pomocy Społecznej gdzie, w serdecznej atmosferze rozmawiali o bezpieczeństwie oraz przekazali odblaski.

Celem wszystkich podjętych działań było pogłębianie świadomości dzieci i dorosłych w zakresie istnienia potencjalnych zagrożeń na drodze, a tym samym popularyzacja noszenia elementów odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

Pamiętajmy: BĄDŹMY BEZPIECZNI - BĄDŹMY WIDOCZNI NA DRODZE! Jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa naszych wychowanków na drodze jest jego widoczność. Nic tak nie poprawia widoczności dziecka, jak wszelakiego rodzaju odblaski.

Źródło: materiały szkolne

Galeria zdjęć