• Poniedziałek, 18 marca 2019
  • Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Informacje

O bezpieczeństwie na drodze w Zespole Szkół Uzdrowiskowych (zdjęcia)

Data: 7 listopada 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 710

Kolejny raz uczniowie-pacjenci szkoły sanatoryjnej w Rabce-Zdroju podjęli szereg działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W akcję zaangażowali młodych mieszkańców Rabki, seniorów, rodziców i opiekunów uczniów przebywających w sanatorium.

O zasadach bezpieczeństwa rozmawiano z uczniami podczas lekcji oraz na zajęciach edukacyjnych i wychowawczych. Zdobytą wiedzę łączono z praktyką podczas licznych spacerów i wycieczek edukacyjnych. Wszystkich uczniów wyposażono w kamizelki i chusty odblaskowe.

W trosce o bezpieczeństwo rabczańskich seniorów, uczniowie na mieście rozdawali ulotki nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz elementy odblaskowe. Nie zapomnieli również o seniorach przebywających w Domu Pomocy Społecznej gdzie, w serdecznej atmosferze rozmawiali o bezpieczeństwie oraz przekazali odblaski.

Celem wszystkich podjętych działań było pogłębianie świadomości dzieci i dorosłych w zakresie istnienia potencjalnych zagrożeń na drodze, a tym samym popularyzacja noszenia elementów odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

Pamiętajmy: BĄDŹMY BEZPIECZNI - BĄDŹMY WIDOCZNI NA DRODZE! Jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa naszych wychowanków na drodze jest jego widoczność. Nic tak nie poprawia widoczności dziecka, jak wszelakiego rodzaju odblaski.

Źródło: materiały szkolne

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 1 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »