• Poniedziałek, 19 listopada 2018
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Informacje

Festiwal Jedności w Niepodległości

Data: 10 listopada 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 471

W dniach 9-10 listopada w Rabce-Zdroju odbędzie się "Festiwal Jedności", organizowany przez powstającą Fundację im. Jerzego Koleckiego oraz I liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera, w ramach obchodów rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Na dwudniowy program składają się takie wydarzenia jak koncerty, wykłady, wspólne robienie kotylionów, śpiewanie pieśni patriotycznych, dyktando czy quiz. - Chcemy, aby w naszej miejscowości ludzie mieli możliwość spędzenia tak ważnych dni razem. Zależy nam, aby było to spotkanie międzypokoleniowe, stąd warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wydarzenia, w których każdy może wziąć udział bez względu na wiek - mówi w imieniu organizatorów Natalia Mrożek. - Nasz festiwal będzie czymś przyjemnym. Zaprosiliśmy do większości występów ludzi młodych. Na naszym festiwalu żadna cenzura nie będzie obowiązywać. Jeśli młodzi poeci będą chcieli powiedzieć coś "niewygodnego", to u nas mogą to zrobić. To właśnie jest nasza wolność i niepodległość. Wyrażanie siebie, swoich myśli, konstruktywne opinie i mądra polemika.

- Na naszym festiwalu będzie również dyskusja o patriotyzmie. Chcemy, aby nasz festiwal pobudzał do myślenia, do odczuwania - dodaje.

Podczas festiwalu rozegrane zostaną również trzy turnieje: 1z10 (do którego organizatorzy zachęcają starszych), quiz o krajach sąsiadujących z Polską (dla dzieci) oraz dyktando (dla każdej grupy wiekowej). Wszystkie wydarzenia na festiwalu są bezpłatne.

Szczegółowy program na załączonym plakacie.

Źródło: organizatorzy, (mr)

Komentarze

Szkoda, że tak późno
08.11.2018 08:34

Nie można było wcześniej to ogłosić ? A co w tym czasie robi, i gdzie jest rabczański MOK wraz z Lelkową ?

jukatanda
07.11.2018 20:41

Świetnie!!!

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 5: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »