• Środa, 5 sierpnia 2020
  • Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Informacje

Dotacje na budowę przydomowego zbiornika do gromadzenia deszczówki dla mieszkańców gminy Rabka-Zdrój

Piątek, 10 lipca 2020 10:42

Rabka-Zdrój chce pozyskać pieniądze na instalację podziemnych zbiorników na wodę deszczową w prywatnych domach. Takie instalacje pozwolą mieszkańcom znacznie obniżyć rachunki za wodę w okresie letnim przy jednoczesnej ochronie środowiska, zwłaszcza w kontekście odczuwalnych zmian klimatu. Poziom dofinansowania wynosi aż 85% minus podatek vat.

Kanalizacja w Ponicach, wodociąg w Chabówce

Piątek, 10 lipca 2020 10:10

Gmina Rabka-Zdrój otrzymała dotację na budowę sieci kanalizacyjnej w Ponicach i wodociągu w Chabówce.

Dużo nowych zachorowań na koronawirusa w powiecie limanowskim

Czwartek, 9 lipca 2020 11:49

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 22 kobiety i 13 mężczyzn, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu limanowskiego (21 osób), nowosądeckiego (8 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, gorlickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Koniec darmowego parkowania pod Gazdą (zdjęcia)

Środa, 8 lipca 2020 19:03

RABKA-ZDRÓJ: Na parkingu pod centrum handlowym Gazda przy ul. Chopina pojawił się parkomat. Właściciel obiektu udostępnił parking za darmo swoim klientom, ale osoby, które do tej pory zostawiały tu samochody i udawały się np. do parku albo do amfiteatru, będą musiały teraz płacić za postój.

Pandemia koronawirusa zmieniła Rabka Festiwal (zdjęcia i video)

Środa, 8 lipca 2020 18:57

W środę w Rabce-Zdroju rozpoczął się VII Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2020. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, ma nieco inną formułę. - Ale nie znaczy to, że jest mniej interesująca - podkreśla Iwona Haberny, główna organizatorka wydarzenia.

Zagórzańskie Dziedziny na Święcie Marki Lokalnej

Środa, 8 lipca 2020 13:46

Zagórzańskie Dziedziny zaliczyły swój debiut podczas konferencji „Marka lokalna - kierunkowskaz dla aktywnych lokalnie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dolina Karpia. Była to okazja do zaprezentowania dotychczasowych działań kreatorów marki gminy Mszana Dolna przed publicznością z całej Polski.

Gastroskopia i kolonoskopia w rabczańskim szpitalu

Środa, 8 lipca 2020 11:05

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zachęca do badań - gastroskopii i kolonoskopii - które w tutejszej placówce wykonywane są najnowocześniejszymi videogastroskopami i videokolonoskopami.

Państwowy pogrzeb partyzanta z wojskowym ceremoniałem. Salwy honorowe na Zaborni (zdjęcia)

Wtorek, 7 lipca 2020 19:16

RABKA-ZDRÓJ: Na cmentarzu komunalnym przy ul. Kilińskiego pochowano dziś szczątki Wojciecha Frodymy ps. „Mucha”, partyzanta Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica” Józefa Kurasia „Ognia”. Gorczański partyzant został zabity 1947 roku w Krakowie i dopiero w 2018 roku, dzięki Instytutowi Pamięci Narodowej, udało się odnaleźć jego szczątki. We współpracy z samorządem miejskim na miejsce jego pochówku wybrano Rabkę-Zdrój.

Przejechali pół Europy w naczepie z arbuzami, a złapali ich w Niedźwiedziu

Wtorek, 7 lipca 2020 16:48

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali w Niedźwiedziu trzech obywateli Afganistanu.

Komunikat w sprawie utrudnień na ul. Nowy Świat

Wtorek, 7 lipca 2020 16:26

W środę 8 lipca od godz. 9:30 do godzin popołudniowych, planowane jest odcinkowe zamknięcie ul. Nowy Świat związane z prowadzonymi tu robotami drogowymi.