• Piątek, 29 maja 2020
  • Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Informacje

Sukces poetycki Juliana Staniewskiego

Wtorek, 23 sierpnia 2011 15:26

Rabczanin Julian Staniewski zdobył II nagrodę za wiersz pt. „To Ty” na tegorocznym XIX Konkursie Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ludźmierzu w kategorii gwarowej.

Śląska Grupa Bluesowa stałym bywalcem w Mszanie Dolnej

Wtorek, 23 sierpnia 2011 11:40

Śląska Grupa Bluesowa już na dobre zadomowiła się w klubie bluesowym Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej. Weekendowy koncert był już szóstym.

Odznaka dla Doroty Majerczyk

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 19:37

Dorota Majerczyk, etnolog i badacz kultury z Chabówki, otrzymała z rąk burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło odznakę honorową "Zasłużony dla kultury polskiej", przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wojciech Kusiak wyróżniony za wiersz

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 18:36

Rabczański poeta, wicedyrektor Muzeum Regionalnego im. Orkana i członek Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan - Wojciech Kusiak - otrzymał wyróżnienie za swój wiersz w kategorii poezji gwarowej w prestiżowym XL Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Tadeusza Staicha w Zakopanem.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 18:33

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW oddział w Krakowie ostrzegło po południu, że dziś na terenie Małopolski, do północy mogą wystąpić silne burze, którym towarzyszyć może grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80 %.

Zawody Sportowo-Pożarnicze gmin Raba Wyżna i Spytkowice

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 11:58

Czternaście drużyn, w tym dwie kobiece i cztery młodzieżowe, wzięło udział w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gmin Raba Wyżna i Spytkowice, które rozegrano w niedzielę na boisku sportowym w Rokicinach Podhalańskich. W klasyfikacji generalnej seniorów wygrała OSP Raba Wyżna, drugie miejsce zajęła OSP Sieniawa, trzecie OSP Podsarnie.

Policyjne podsumowanie weekendu w Rabce

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 10:28

Wypadek, kradzież i nietrzeźwi kierowcy – w weekend na terenie Rabki-Zdroju miało miejsce kilka kryminalnych wydarzeń

Wielkie Odkrywanie Małopolski 2011: zagłosuj na Folwark Starą Winiarnię

Niedziela, 21 sierpnia 2011 13:35

Do konkursu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2011 zgłoszono 168 obiektów w 6 kategoriach. Kapituła po wnikliwej analizie zakwalifikowała do drugiego etapu, czyli właściwego głosowania, 122 obiekty. Podobnie jak w poprzednich latach, znalazł się w nim także XVI-wieczny Kasztel Folwark Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej.

Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych

Sobota, 20 sierpnia 2011 22:16

W sobotę na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbyły się XII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Krakowa, Rzeszowa, Głogowa, Kutna, Ropczyc, Rzezawy, Bytomia, Smólnika, Kielc, Warszawy, Krzczonowa, Wielunia, Ropczyc, Rudy Śląskiej, Szczecina, Przeciszowa, Gdańska i Rabki-Zdroju.

Rabka: Otwarcie klubu dyskotekowego Strefa1

Sobota, 20 sierpnia 2011 16:36

Przy ul. Do Pociesznej Wody, w budynku znajdującym się na terenie basenu, w którym kiedyś mieścił się klub Vega, otwarto nowy lokal dyskotekowy - Strefa1.