• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

Informacje

Spotkania z Rabciem (zdjęcia i video)

Data: 3 grudnia 2018, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 819

W listopadzie Stowarzyszenie Przyjaciół Rabcia zrealizowało zadanie w ramach Projektu „Spotkanie z Rabciem, czyli edukacja poprzez teatr”

Dla potrzeb projektu powstała lalka Rabcia ( projekt i wykonanie Eliza Wtorkiewicz-Kaleta). Rabcio spotkał się dwukrotnie zarówno z podopiecznymi z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju, jak również z uczniami rabczańskiego Zespołu Szkół Uzdrowiskowych. Dzieci mogły osobiście poznać Rabcia nie tylko poprzez bezpośredni kontakt ale również pisząc do niego listy ( w tym celu Rabcio zostawił w placówkach specjalne skrzynki pocztowe). Głównym tematem każdego spotkania była bajka opowiedziana za pomocą małej formy teatralnej: "O rybaku i Złotej Rybce" wg A. Puszkina oraz "Krzesiwo" na podstawie opowiadania H.Ch. Andersena.

Zadanie było finansowane z dotacji Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie Południe” i Województwa Małopolskiego”.

Źródło: materiały prasowe

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »