• Poniedziałek, 17 grudnia 2018
  • Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

Informacje

Pełnosprawni i niepełnosprawni razem już po raz siódmy (zdjęcia)

Data: 6 grudnia 2018, Czwartek / Ilość wyświetleń: 563

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - pod takim hasłem w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odbyło się siódme już spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami z terenu gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych placówki w Kasinie Wielkiej.

Głównym organizatorem tegorocznego spotkania byli: dyrekcja, nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Wsparcia udzielił Wójt Gminy Mszana Dolna – Bolesław Żaba. Honorowym patronatem uroczystość objął Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga.

Niezwykłą radość organizatorom tegorocznej edycji sprawili goście, którzy tak licznie przybyli wraz ze swoimi rodzinami.

Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą podczas Mszy świętej, którą odprawił ks. Robert Stanuszek- wikariusz parafii Kasina Wielka. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowała Schola „Soli Deo”. 

Zebranych gości powitała Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej – Janina Ziemianin. Swoją obecnością organizatorów zaszczycili: Ewa Filipiak – Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego, Agata Zięba - Wicestarosta Limanowski, Bolesław Żaba - Wójt Gminy Mszana Dolna, Bolesław Jania - Radny Powiatu Limanowskiego oraz Adam Wrzecionek - Sołtys wsi Kasina Wielka.

Dla wszystkich uczestników goście z SOSW w Dobrej zaprezentowali spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Aktorzy zauroczyli widownię swoją grą, barwnymi strojami i wspaniałą dekoracją. Wysoki poziom prezentacji sztuki świadczy o wielkim zaangażowaniu i współpracy wszystkich pracowników tej placówki.

W tym roku to wyjątkowe spotkanie uświetnił również występ zespołu regionalnego „Kasinianie –Zagórzanie” wraz z kapelą, w której zaprezentowali się miejscowi artyści: Andrzej Ciężadlik, Adam Rusnarczyk i Justyna Rusnarczyk. Regionalne przyśpiewki zachwyciły melodią, a tańce zachęcały uczestników do wspólnego „przytupu”.
Zebrani goście mieli także okazję wysłuchać utworów wykonanych przez absolwentkę ZPO w Kasinie Wielkiej, utytułowaną już wokalistkę – Justynę Rusnarczyk.

W trakcie uroczystości wszystkim dzieciom wręczono upominki przygotowane dzięki ofiarności darczyńców.
Pyszny obiad i słodkie łakocie z wielkim zaangażowaniem przygotowali rodzice uczniów z miejscowej szkoły. Wspaniałą, słodką niespodzianką był przepyszny, okazały tort ręki kasińskiego mistrza - cukiernika Bolesława Jani.
W gorącej i serdecznej atmosferze nie zabrakło też dla ochłody lodowego deseru. 

Spotkanie zakończyła wspólna zabawa i tańce, do których przygrywał zespół „Juhasi”.

Egzamin empatii i wrażliwości na „szóstkę” zdali uczniowie i absolwenci kasińskiej szkoły, którzy w charakterze wolontariuszy po raz kolejny współuczestniczyli w organizacji i przebiegu całego spotkania.

Nadrzędnym celem naszego uroczystości jest integracja jej uczestników, a także wymiana doświadczeń między opiekunami osób niepełnosprawnych – informują koordynatorki uroczystości. Ten bal udowodnił po raz kolejny, jak ważną rolę odgrywają takie spotkania dla rodzin osób z problemami niepełnosprawności. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach najważniejszych gości i że spotkamy się znów za rok!  

Tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem nie  zawiodła ofiarność i życzliwość ludzi, dla których uśmiech dziecka jest największą nagrodą. Świadomość ofiarodawców z radości jakie niesie oczekiwanie osób niepełnosprawnych na coroczne wspólne spotkanie sprawia, że szerzej i bezinteresowniej otwierają się ich dobre serca.

Dziękujemy  więc serdecznie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby po raz kolejny odbyła się ta wyjątkowa uroczystość – dodają organizatorzy. Wyrazy wdzięczności wszystkim ofiarodawcom zostaną przekazane w formie pisemnej.

Koordynatorzy Ewa Ślaga, Helena Wrzecionek, Anna Cygal - Masulik / materiały prasoweGaleria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 3: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »