• Czwartek, 9 lipca 2020
  • Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Informacje

W Rabce-Zdroju upamiętnili księdza - patriotę

Sobota, 3 września 2011 22:11

Dla harcerzy z "żółtej dwójki" był wzorem do naśladowania. Mimo iż posługę kapłańską pełnił w Rabce-Zdroju zaledwie trzy lata, pamięć o nim przetrwała ponad pół wieku. Dziś w kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny odsłonięto tablicę poświęconą działalności i pamięci księdza Józefa Hojoła, kapelana drużyny harcerskiej im. gen. Władysława Sikorskiego w Rabce-Zdroju w latach 1945-48.

Konwent Miłośników Fantastyki - Rabkon 2011

Sobota, 3 września 2011 17:30

Konwent Miłośników Fantastyki Rabkon odbędzie się w dniach 8-11 września, w schronisku na Maciejowej i jego okolicach. Tegoroczny Rabkon jest czternastą edycją imprezy, która wyrasta na jedno z najdłużej organizowanych w naszym mieście wydarzeń cyklicznych. Czternaście lat to już spory kawałek historii! Tak jak w latach ubiegłych spodziewać się można wizyty graczy z całej Polski a nawet z poza jej granic, którzy zwykle z dużym wyprzedzeniem rezerwują bilety lotnicze by na pewno do nas dotrzeć.

Niezwykła operacja zaćmy w rabczańskim szpitalu u pacjentki z Raby Wyżnej

Sobota, 3 września 2011 15:41

Udaną operację usunięcia zaćmy u 100-letniej mieszkanki Raby Wyżnej, pani Stanisławy, przeprowadzili w sobotę lekarze z OKOMEDU, oddziału chirurgi oka jednego dnia, działającego przy Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju.

Opieka całodobowa wróciła do Rabki

Piątek, 2 września 2011 12:47

Od 1 września mieszkańcy gmin Rabka-Zdrój, Raba Wyżna i Spytkowice nie muszą już w nocy, niedzielę i w dni świąteczne, w przypadku wystąpienia nagłych dolegliwości zdrowotnych, jeździć aż do Mszany Dolnej lub Jordanowa, żeby uzyskać lekarską pomoc. Po ponad półrocznym sporze Narodowy Fundusz Zdrowia w Krakowie podpisał w końcu kontrakt z POZ w Rabce-Zdroju doktora Jacka Pawlika na opiekę całodobową. Ambulatorium czynne jest od wczoraj w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju.

Grupa InoRos w nowotarsko-rabczańskim składzie wystąpi w muzycznym szoł Must Be The Music w TV Polsat

Czwartek, 1 września 2011 17:11

InoRos! to piątka tryskających energią chłopaków. Cześć z nich na co dzień gra tradycyjną muzykę Podhala, natomiast druga część to "starzy rockowi wyjadacze" z bogatym rockandrollowym stażem. Takie połączenie dało barwną i niepowtarzalną mieszankę, która muzyką folkowo&rockową będzie w programie Must Be The Music reprezentować Podhale, Rabkę-Zdrój i nie tylko.

Gorczańscy kandydaci do Sejmu

Czwartek, 1 września 2011 16:56

Poszukaliśmy na listach wyborczych do Sejmu kandydatów z naszego regionu. Okazuje się, że region Rabki i Mszany Dolnej ma sporą reprezentację, która ubiega się mandaty poselskie.

Nowa nawierzchnia i chodnik na ul. Kościuszki w uzdrowisku

Czwartek, 1 września 2011 10:42

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na wykonanie nowej nawierzchni na ulicy Kościuszki na odcinku 535 metrów (od górnego liceum w dół) i budowę chodnika przy ulicy. Inwestycja będzie kosztowała prawie 400 tys. zł i w większości (300 tys. zł) jest finansowana z dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi.

Otwarto most na Kasprowicza

Czwartek, 1 września 2011 09:49

Rabka-Zdrój: Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, dziś rano otwarto dla samochodów przejazd remontowany most na ulicy Kasprowicza (koło Tech-Budu) na potoku Słonka.

Dobrze utkany dzień...

Środa, 31 sierpnia 2011 16:06

W ostatni poniedziałek wakacji, 29 sierpnia, bladym świtem udaliśmy się do malowniczej Sieniawy. Celem naszej podróży były warsztaty tkactwa u Państwa Teresy i Jana Rusnaków. Już w samym progu Pani Teresa powitała nas promiennym uśmiechem, zapraszając na drugie śniadanie, które miało dodać nam sił do wytężonej pracy przy krośnie. Po późniejszym przygotowaniu stanowisk tkackich pojawili się pierwsi goście.

Otwarcie przejazdu przez most na ul. Kasprowicza w Rabce-Zdroju

Środa, 31 sierpnia 2011 14:52

Jutro, czyli 1 września, ma zostać udostępniony samochodom przejazd przez wciąż remontowany most na ul. Kasprowicza nad potokiem Słonka. Dzisiaj na przejeździe przez most położono nowy dywanik asfaltowy. Inwestycja powoli dobiega już końca. Mimo otwarcia przejazdu, roboty na moście będą trwały nadal. Firma Kośmider, która jest wykonawcą inwestycji, musi jeszcze dokończyć budowę chodników i zamontować barieroporęcze.