• Niedziela, 25 października 2020
  • Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Informacje

2 mln złotych trafione w Lotto w Mszanie Dolnej

Środa, 7 grudnia 2011 17:05

Wtorkowe losowanie przyniosło szczęście grającemu w Mszanie Dolnej. Co ciekawe, sam wytypował następujące liczby: 13, 14, 15, 19, 36, 44. Wygrał równo 2 000 000 złotych. Gracz punktu LOTTO przy ul. Kolbego wytypował osiem zakładów na trzy losowania płacąc 72 złote - poinformował serwis Lotto.

Piotr Bies: Rabka, to są te unikatowe, ręcznie robione dzieła

Środa, 7 grudnia 2011 12:25

- Te wszystkie unikatowe wyroby, gdziekolwiek trafią, będą promować Rabkę. Mogą się stać nawet, mówię to bez ironii, prawdziwą pamiątką. Urząd powinien promować te rzeczy, głosić, że Rabka to jest właśnie to, to te unikatowe dzieła - mówi Piotr Bies, rabczański artysta, przewodniczący jury konkursu Made in Rabka RABCOOL Kulturowy Produkt Rabki.

Rozmawiali o udziale lokalnych przedsiębiorców w budowie basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej

Środa, 7 grudnia 2011 11:38

W poniedziałek (5 grudnia), z inicjatywy Jana Puchały, Starosty Limanowskiego, zarząd spółki Gorczańskie Wody termalne wraz z udziałowcami: Powiatem Limanowskim, Gminą Mszana Dolna, Miastem Mszana Dolna, Gminą Niedźwiedź odbył cykl rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami. Tematem rozmów było ewentualne przystąpienie przedsiębiorców do spółki celem realizacji inwestycji polegającej na budowie w ciągu najbliższych kilku lat kompleksu basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej.

V Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej

Środa, 7 grudnia 2011 11:31

Na terenie Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej odbył się V Festiwal Nauki. Festiwal rozpoczął się na sali gimnastycznej. Przybyłych gości, nauczycieli i uczniów powitała dyrektor Marta Skowronek. Następnie wicedyrektor Zbigniew Jarosz podał ramowy plan festiwalu. Po części organizacyjnej uczniowie poszczególnych klas rozeszli się do przygotowanych uprzednio sal, gdzie wzięli udział w przygotowanych przez zaproszonych gości i uczniów prezentacjach, grach i pokazach związanych z tematyką festiwalu.

RABCOOL - Kulturowy Produkt Rabki wybrany. Wygrała Natalia Klęsk i jej damskie torebki z filcu

Wtorek, 6 grudnia 2011 23:01

Wieczorem w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Rabce-Zdroju odbyła się gala podsumowująca projekt pt. Made in Rabka - Kulturowy Produkt Roku RABCOOL 2011. zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. Statuetkę i czek na 1000 złotych odebrała Natalia Klęsk, która zajmuje się wyrobem damskich torebek z filcu. Konkurs internautów wygrała Ewa Piechota, zajmująca się malarstwem, haftem i szydełkowaniem.

Przygniecenie traktorzysty w Rabie Niżnej

Wtorek, 6 grudnia 2011 18:36

5 grudnia około godziny 15:30 w masywie leśnym położonym w Rabie Niżnej, podczas prac leśnych ciągnik rolniczy przygniótł traktorzystę, którym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w rabczańskich schroniskach

Wtorek, 6 grudnia 2011 13:37

Schroniska na Luboniu Wielkim, Maciejowej i Starych Wierchach wezmą udział w Ósmym Karpackim Finale WOŚP, który odbędzie się 8 stycznia 2012 roku.

Prawie pusta sala na spotkaniu autorskim w rabczańskim MOK-u

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 20:16

Wydarzenia kulturalne organizowane przez ośrodki kultury, często ważne, odkrywające dla świata niezwykłe zjawiska czy nietuzinkowych ludzi, mają zwykle nieliczną widownię. Ale dzisiejsze spotkanie autorskie w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju z debiutującą pisarką Renatą Klamerus z nieodległych Spytkowic, ustanowiło niechlubny rekord. Przyszło na nie... kilka osób. Autorka, która przyjechała promować swoją baśń pt. "Tami z krainy pięknych koni" wystąpiła przed prawie pustą salą.

Zostań św. Mikołajem - charytatywna impreza w Spytkowicach

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 14:19

W Spytkowicach odbył się już kolejny raz Finał Akcji "Zostań Świętym Mikołajem", zorganizowany przez wójta gminy Franciszka Sidełko i Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Senatora RP Stanisława Koguta.

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej: wygrał szczytny cel

Poniedziałek, 5 grudnia 2011 13:50

I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej "Siatkarze dzieciom" przeszedł już do historii. Kapitalna atmosfera, kibice na trybunach i znakomici sportowcy, to tylko ułamek tego, co się działo tego dnia.