• Środa, 5 sierpnia 2020
  • Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

Informacje

I Turniej Szachowy Józefa Kotary

Wtorek, 16 sierpnia 2011 14:10

W galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju rozegrany został I Turniej Szachowy Józefa Kotary, zmarłego nagle w tym roku rabczańskiego szachisty, działacza i organizatora zajęć szachowych w Rabce-Zdroju.

Pamięci żołnierzy oddziału partyzanckiego "Adama"

Poniedziałek, 15 sierpnia 2011 19:37

W miejscowości Glisne w gminie Mszana Dolna odbyły się uroczystości upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury „ADAMA”, wchodzącego w skład I Pułku II Batalionu 4 Kompanii Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Oddział ten działał w czasie II wojny światowej m.in. na Luboniu Wielkim i w okolicach Rabki, a tworzyli go również rabczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

I Festyn Smaków Regionalnych w Skawie

Poniedziałek, 15 sierpnia 2011 12:04

Stowarzyszenie "Przyjazna Dolina Raby" z Raby Wyżnej we współpracy z Bernadettą Kołodziej zorganizowało w niedzielę na boisku sportowym przy stacji kolejowej w Skawie Dolnej I Festyn Smaków Regionalnych.

Czym gwiazdy byłyby bez publiczności?

Niedziela, 14 sierpnia 2011 21:31

Zasada ta potwierdziła regułę. Koncert Grażyny Łobaszewskiej & AJAGORE Czesław Niemen on tour! & PUBLICZNOŚĆ - powiedzmy to wyraźnie - wspaniała, wyrobiona Folwarczna Publiczność, scaliły się w jedno napędzając się na wzajem jak perpetum mobile. Pierwszy set oczekujący - typowo rozpoznawczy, dający wyraźnie pierwszeństwo kolejnemu setowi i bisom.

Remont mostu w Chabówce zakończony

Sobota, 13 sierpnia 2011 11:07

Po dwóch miesiącach od awarii zakończył się remont mostku na rzece Raba w Chabówce. Przeprawa została zamknięta w czerwcu, gdy okazało się, że jej stan techniczny jest katastrofalny, a przejazd grozi niebezpieczeństwem. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zlecił wówczas natychmiastowy remont mostu, który dziś dobiegł końca. Po południu wykonawca położył nowy asfalt na drodze prowadzącej przez wyremontowaną przeprawę.

Wystawa na rabczańskim deptaku

Czwartek, 11 sierpnia 2011 09:50

Zbliża się termin niecodziennego spotkania pt. „W stronę pojednania…”, zorganizowanego na prośbę Wernera Odera – pastora, którego ojciec pracował podczas II wojny światowej w rabczańskiej „Teresce” gdzie wówczas mieściła się nazistowska szkoła Sipo i SD. Werner Oder od lat zaangażowany jest w pojednanie pomiędzy sprawcami a ofiarami zbrodni wojennych i dlatego postanowił odwiedzić Rabkę, która jest dla niego miejscem szczególnym.

"Gwiazda" dla Rabki

Czwartek, 11 sierpnia 2011 09:30

Rada Miejska wyraziła zgodę na zamianę nieruchomości z Teatrem Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju. W wyniku negocjacji ustalono, że samorząd gminny przejmie od teatru prawo użytkowania wieczystego działki przy ul. Parkowej i prawo własności stojącego na tej działce budynku willi „Gwiazda”, a w zamian przekaże mu prawo własności stanowiące 314/1000 części nieruchomości przy ul. Podhalańskiej 6 zabudowanej budynkiem „Starej szkoły”.

Zaszczytny tytuł za zasługi dla Rabki i rabczan

Środa, 10 sierpnia 2011 11:59

Rada Miejska Rabki-Zdroju podjęła uchwałę nadającą księdzu prałatowi Józefowi Kapcia tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Mszana Dolna: Przetarg na miejsca targowe

Środa, 10 sierpnia 2011 09:00

Burmistrz Mszany Dolnej ogłosił przetarg na rezerwację miejsc handlowych na placu targowym w Mszanie Dolnej przy ulicy Orkana. Przetarg odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2011 r. (na prośbę zainteresowanych kupców) o godz. 12.00 w budynku Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej ul. Piłsudskiego 2 w sali narad. Przetarg będzie przeprowadzony w formie ustnej licytacji.

Strona 1130 z 1130‹ pierwsza | « poprzednia | ... 1126 1127 1128 1129 1130 | następna » | ostatnia »