• Sobota, 31 października 2020
  • Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

Informacje

Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej gotowa do otwarcia

Niedziela, 11 grudnia 2011 18:45

Odbył się odbiór techniczny sali gimnastycznej wraz z przewiązką przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej. Wielofunkcyjna hala z miejscami dla publiczności oraz zapleczem socjalnym powstała kosztem 1 mln 628 tys. 695 zł.

Wojciech Waglewski i Voo Voo w wielkiej formie w Mszanie Dolnej

Niedziela, 11 grudnia 2011 17:34

Legendarny Wojciech Waglewski i Voo Voo wystąpili w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej. Koncert został znakomicie przyjęty przez mszańską publiczność.

Katarzyna Rogowiec deklasuje rywalki w pierwszym starcie w sezonie

Niedziela, 11 grudnia 2011 15:27

Polska kadra paraolimpijska w biegach narciarskich i biatlonie z rabczanką Katarzyną Rogowiec w składzie, przebywa obecnie w Norwegii, gdzie bierze udział w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w miejscowości Sjusjoen (9-18 grudzień). - Po intensywnych przygotowania w sezonie letnim i po zgrupowaniu w austriackim Obertillach, gdzie szlifowaliśmy formę na pięknie przygotowanych trasach rozpoczęliśmy mocnym akcentem pierwszy start Pucharu Świata - relacjonuje teren kadry Witold Koperniak.

Katarzyna Ceklarz: Chcieliśmy odmłodzić kadrę - nie tylko ludzie starsi i emeryci zajmują się rękodzielnictwem

Piątek, 9 grudnia 2011 15:12

"Chcieliśmy znaleźć przedmiot, który mógłby się stać rabczańską pamiątką. Nie wiem, czy to się udało, czy to już ten etap, może nastąpi efekt echa, przyjdą kolejni, z kolejnymi, może ciekawszymi propozycjami. Zobaczymy". Rozmawiamy z Katarzyną Ceklarz ze Stowarzyszenia "Kulturowy Gościniec", koordynatorka projektu "Made in Rabka" i konkursu "RabCool - Kulturowy Produkt Roku 2011".

Były poseł PO i wójt Mszany Dolnej Tadeusz Patalita znalazł pracę w Urzędzie Marszałkowskim

Piątek, 9 grudnia 2011 12:46

Patalita został zatrudniony 7 grudnia na podstawie umowy o pracę na stanowisku podinspektora ds. Programu Ochrony przed Powodzią w Dorzeczu Górnej Wisły w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. W listopadzie Tadeusz Patalita kandydował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, ale nie został wybrany do parlamentu. Po przegranej 53-letni samorządowiec i polityk został bez pracy. Znalazł ją po miesiącu.

Szansa na unijną dotację

Piątek, 9 grudnia 2011 12:17

Szukasz dodatkowych środków? Chcesz założyć firmę lub ją rozwijać? Jesteś rolnikiem i chciałbyś zająć się działalnością nierolniczą? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś tak, oraz mieszkasz w jednej z miejscowości (Raba Wyżna, Sieniawa, Rokiciny Podhalańskie, Harkabuz, Skawa, Bukowina Osiedle, Bielanka, Podsarnie, Chabówka, Ponice, Rdzawka, Rabka -Zdrój oraz Spytkowice), oznacza to, że możemy Ci pomóc.

Przedszkole z Niedźwiedzia potrzebuje naszych głosów, by wygrać konkurs AQUAFRESH!

Piątek, 9 grudnia 2011 11:52

Przedszkole w Niedźwiedziu bierze udział w konkursie plastycznym dla przedszkoli ogłoszonym przez firmę AQUAFRESH. Praca maluchów znalazła uznanie w oczach jurorów i została zakwalifikowana do drugiego etapu. Zwycięży ta praca, na którą zostanie oddane najwięcej głosów.

Za zbieranie puszek - w nagrodę do Spały

Piątek, 9 grudnia 2011 10:48

Już od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej zbierają puszki aluminiowe. W roku szkolnym 2010/11w tę akcję ekologiczną zaangażowało się aż 34 uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziny. W sumie zebrano 1691 kg puszek, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 13 kg.

VII Ogólnopolski Konkurs na List do Świętego Mikołaja rozstrzygnięty

Czwartek, 8 grudnia 2011 16:43

Rozstrzygnięcie konkursu, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Burmistrz Rabki-Zdroju, nastąpiło 6 grudnia. W tym roku na konkurs nadesłano 103, napisane w różnych formach literackich. Ich autorami były dzieci i dorośli głównie z Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości, choć były też listy z rożnych regionów Polski.

Gimnazjum nr 1 z Raby Wyżnej laureatem nagrody głównej Małopolskiego Projektu pt. Mieć wyobraźnię miłosierdzia

Czwartek, 8 grudnia 2011 13:47

Grupa wolontariuszy BARKA z Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej zdobyła nagrodę główną w tegorocznej, V edycji Małopolskiego Projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Uczniowie w nagrodę, za swoją pracę, wzięli udział w trzydniowych warsztatach kulturalno-edukacyjnych zorganizowanych w Krakowie od 4-6 grudnia, które zakończyły się uroczystą galą w Filharmonii Narodowej.