• Wtorek, 27 października 2020
  • Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

Informacje

Wzrosły podatki w gminie Raba Wyżna

Wtorek, 29 listopada 2011 19:50

W Rabie Wyżnej, podobnie jak we wszystkich ościennych gminach, radni podnieśli podatki od nieruchomości i od środków transportowych. Podwyżka, jak zapewniają władze, jest niewielka. Wśród radnych nie było wobec niej sprzeciwu.

Mszański magistrat ogłosił przetarg na zakup fotoradaru

Wtorek, 29 listopada 2011 18:30

Oficjalna nazwa zamówienia to: Dostawa urządzenia do pomiaru prędkości i samoczynnego rejestrowania pojazdów przekraczających dopuszczalną prędkość w ruchu drogowym.

W Mszanie Górnej o cyberprzemocy

Wtorek, 29 listopada 2011 16:08

W Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej podsumowano projekt edukacyjny pod hasłem "Dzieci w sieci - powiedz stop cyberprzemocy". Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej przy użyciu mediów elektronicznych, przybliżenie zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz uświadomienie młodzieży, że cyberprzemoc to poniżanie, straszenie kogoś poprzez Internet lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają oraz podszywanie się pod kogoś w Sieci.

Nietrzeźwy mieszkaniec Raby Wyżnej spowodował wypadek

Wtorek, 29 listopada 2011 07:55

Wczoraj o godz 16:45 w Rabie Wyżnej mieszkaniec tejże miejscowości, kierując samochodem marki Fiat, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Toyota, kierowanym przez mieszkankę Raby Wyżnej.

Zawodnicy RC Gorce Raba Niżna pojechali z reprezentacją do Belgii

Poniedziałek, 28 listopada 2011 20:31

W poniedziałek rano (28.11) dwóch zawodników RC Gorce Raba Niżna wyjechało do Belgii na oficjalny mecz Reprezentacji Polski z tamtejszą ekipą narodową. W 26-osobowej kadrze znaleźli się Mariusz Knowa z Raby Niżnej i Krzysztof Ząbczyński z Kasinki Małej.

MGKS Mszanka na fali. Wygrana po dramatycznym meczu i tie-breaku

Poniedziałek, 28 listopada 2011 19:02

To już siódmy mecz mszańskich siatkarzy na IV ligowych parkietach - jak na beniaminka MGKS Mszanka radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Tylko dwie porażki i aż pięć zwycięstw pozwala drużynie spod Lubogoszcza plasować się na wysokim, czwartym miejscu tabeli małopolskiej IV ligi mężczyzn. Tym razem do Mszany Dolnej zjechała ekipa KS Ryglice, w tabeli zajmująca miejsce siódme.

Niewielka podwyżka podatków w gminie Mszana Dolna

Poniedziałek, 28 listopada 2011 12:09

O 3% wzrosły podatki od nieruchomości i od środków transportowych w gminie Mszana Dolna. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Gminy. Radni mieli wątpliwości, czy podnosić podatki, ale przekonały ich argumenty, że wzrostu podatków nie było od trzech lat i że podwyżka jest minimalna.

Rabczańskie Wieści Pozarządowe - będzie gazeta o organizacjach pozarządowych i społeczeństwie obywatelskim

Poniedziałek, 28 listopada 2011 11:17

Rabczańskie Wieści Pozarządowe (RWP) to nowa gazeta elektroniczna o organizacjach pozarządowych i społeczeństwie obywatelskim z terenu gminy Rabka-Zdrój. Pierwszy numer ukaże się w styczniu 2012 r.

Andrzejki wygrały z ping-pongiem?

Poniedziałek, 28 listopada 2011 11:16

MSZANA DOLNA. Po raz dziesiąty spotkali się przy ping-pongowych stołach amatorzy celuloidowej piłeczki - w nowej Miejskiej Hali w ostatnią sobotę, do rywalizacji przystąpiło 32 chłopców i 3 dziewczyny. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Mimo że ogłoszenia o turnieju dotarły do wszystkich szkół, również w miejscowościach ościennych, były również zamieszczone na stronach internetowych, jubileuszowy - X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego zgromadził w tym roku zdecydowanie mniejszą ilość uczestników.

Tetmajerowskie spotkanie

Niedziela, 27 listopada 2011 17:26

W listopadzie br. dzieci z zespołu regionalnego "Zagórzańska Dziatwa" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej wzięły udział w "Wieczornicy Tetmajerowskiej" zorganizowanej przez Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu. Uroczystość poświęcona poecie, Kazimierzowi Przerwie-Tetmajerowi, została połączona z obchodami 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości