• Sobota, 23 lutego 2019
  • Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Informacje

Zaprezentowano projekt chodnika w Chabówce (zdjęcia)

Data: 11 lutego 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1397

W poniedziałek po południu w remizie OSP w Chabówce zaprezentowany został wstępny projekt chodnika przy drodze wojewódzkiej od torów kolejowych do granicy z Rokicinami Podhalańskimi. Mieszkańcy wsi i właściciele działek mieli możliwość zapoznania się z zaproponowanymi rozwiązaniami, dopytać o szczegóły i wnieść uwagi.

Z mieszkańcami rozmawiali urzędnicy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, przedstawiciele projektanta i burmistrz Leszek Świder.

Projekt jest w trakcie uzgodnień. Chodnik ma mieć kilometr długości, szerokość 2 metrów i biec prawą stroną jezdni od Chabówki w kierunku Rokicin Podhalańskich. Inwestycja ma obejmować również budowę m.in. zatoki postojowej, pasów i przejścia dla pieszych z azylem przy stacji narciarskiej "U Żura".

Jeżeli uda się wypracować kompromis, gmina Rabka-Zdrój rozpocznie budowę chodnika we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

(mr)

Galeria zdjęć

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 3 i 2: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »