• Poniedziałek, 30 listopada 2020
  • Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

Informacje

Rabka-Zdrój: podjeżdżają dobrymi samochodami i ukradkiem podrzucają śmieci na cmentarzu-nagrały ich kamery (obejrzyj)

Piątek, 16 grudnia 2011 21:28

Kamery monitoringu znajdujące się w rejonie Cmentarza Parafialnego przy ul. Orkana zarejestrowały kilka przypadków podrzucania śmieci do znajdujących się tam kontenerów. Sytuacje te miały miejsce w listopadzie i na przełomie listopada i grudnia. Nagrania są już w rękach Straży Miejskiej, która identyfikuje pojazdy.

Fotoradar w Mszanie - nie tak prędko

Piątek, 16 grudnia 2011 18:29

Chociaż Urząd Miasta w Mszanie Dolnej otrzymał już nowy fotoradar, który dostarczyła firma, która wygrała przetarg na jego dostawę, upłynie jeszcze dużo wody w Mszance, zanim Straż Miejska zacznie robić zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość.

Rabka-Zdrój: burmistrz chce spotkania z właścicielami karczmy przy ul. Piłsudskiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:08

Radna Elżbieta Szarawara twierdzi, że mieszkańcy bloków na Orkana skarżą się na hałas, który pochodzi z regionalnej karczmy "Hulaj dusza" organizującej zabawy i imprezy okolicznościowe. Mieszkańcy zgłaszają też zniszczenia mienia dokonywane przez klientów lokalu.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Podhala i Beskidu Sądeckiego

Piątek, 16 grudnia 2011 18:05

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 50 km/h, w porywach od 80 do 100 km/h, z południa, jutro skręcającego na południowozachodni i zachodni. Ostrzeżenie ważne jest do godz. 21:00 dnia 17 grudnia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, powołując się na dane z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Śp. Maria i Lech Kaczyńscy patronami Szkoły Podstawowej w Podsarniu. Gościem uroczystości - córka pary prezydenckiej

Czwartek, 15 grudnia 2011 16:58

Szkoła Podstawowa w Podsarniu w gminie Raba Wyżna otrzymała dziś imię śp. pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. szkolna uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym między innymi córkę patronów Marię Kaczyńską-Dubieniecką. - Bardzo się wzruszyłam. Żałuję, że nie mogły być tutaj moje córeczki. Na pewno podziwiałyby wasze występy - powiedziała wyraźnie poruszona. Przeprosiła za babcię Jadwigę i stryja Jarosława Kaczyńskiego, że oboje, choć pragnęli, nie mogli tu przyjechać. - Stryj jest niesłychanie wdzięczny za tę uroczystość i prosił, żeby serdecznie Państwa pozdrowić - dodała.

Marek Szarawarski: zmniejszenie powiatowych wydatków na Rabkę jest pozorne

Środa, 14 grudnia 2011 11:50

Radny powiatowy z Rabki-Zdroju, a jednocześnie przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Powiatu Nowotarskiego Marek Szarawarski w komentarzu przygotowanym dla Czytelników portalu Gorce24.pl przekonuję, że przyszłoroczny budżetu powiatowy dla Rabki-Zdroju wcale nie jest zły, choć z prostego rachunku wynika, że jest o około 40 procent mniejszy niż tegoroczny.

Nastolatek skazany za pobicie kastetem

Środa, 14 grudnia 2011 11:49

17-letni Alan T. został uznany winnym rozboju i pobicia z użyciem kastetu nastolatka z Rabki-Zdroju oraz stawiania czynnego oporu wobec policjanta. Nowosądecki sąd, przed którym trwał proces, skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 i grzywnę.

Rabczanie zdominowali powiatowe rozgrywki szachowe

Środa, 14 grudnia 2011 10:25

Rabczańscy szachiści zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w szachach, rozgrywanych na poziomie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejny udany start UKS Oset Łostówka w Małopolskiej Lidze Młodziczek

Środa, 14 grudnia 2011 09:07

W minioną sobotę, 10 grudnia w Przytkowicach odbył się trzeci turniej z cyklu Małopolskiej Ligi Młodziczek. Piłkarki nożne z Łostówki odnotowały kolejny udany występ w lidze. Nasze zawodniczki nie przegrały żadnego meczu i co więcej nie straciły nawet bramki w tym turnieju. Wygrały trzy spotkania i zremisowały bezbramkowo dwa mecze, co pozwoliło awansować na drugą pozycję w lidze.

Rabczańska młodzież w mikołajkowej akcji

Wtorek, 13 grudnia 2011 20:38

Rabka znana jest nie tylko z wód. Sanatoria odwiedzają nie tylko dorośli. Stałymi bywalcami tego miasta są coraz młodsze dzieci , które leczone są na choroby układu oddechowego. Dobre powietrze i cenny mikroklimat dobrze wpływa, również na aktywność dzieci z Rabki. Na uwagę zasługuje ich dojrzała, odpowiedzialna postawa wolontariatu, który miał miejsce w dniach od 3 do 4 grudnia 2011 w Rabce Zdrój.