• Wtorek, 27 października 2020
  • Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

Informacje

Skawa wygrała plac zabaw w konkursie znanej firmy kosmetycznej

Środa, 2 listopada 2011 15:50

W Skawie w okolicach ośrodka zdrowia powstanie nowy plac zabaw, który ufunduje firma kosmetyczna Nivea. Stanie się to dzięki wygranej w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA", w którym Skawa dostała 115142 głosów zajmując 8 miejsce na 25 premiowanych. Udział w tym sukcesie mają również czytelnicy portalu Gorce24.pl.

Zakaz użytkowania części dworca PKP w Rabce-Zdroju

Środa, 2 listopada 2011 12:23

Najpóźniej w ciągu najbliższego tygodnia okaże się, co dalej z budynkiem dworca PKP w Rabce-Zdroju, który od wczoraj grozi zawaleniem. Zakaz użytkowania dwóch południowych pomieszczeń - w mieszkaniu na parterze i w mieszkaniu na piętrze - wydał nadzór budowlany. PKP zleciło wykonanie ekspertyzy technicznej budynku na podstawie której zostanie przeprowadzony remont. Wymagana też będzie opinia konserwatora zabytków - dworzec jest wpisany na listę zabytków. Na razie tymczasowo zabezpieczono uszkodzoną ścianę.

Po nocnym wypadku w Rabce-Zdroju: budynek dworca jest poważnie uszkodzony

Wtorek, 1 listopada 2011 20:55

Nadzór budowlany wydał zakaz użytkowania części mieszkalnej budynku dworca PKP w Rabce-Zdroju. Dotyczy on tej części, w którą uderzył minionej nocy samochód prowadzony przez 20-letniego Mateusza.

Rabka-Zdrój: samochód roztrzaskał się na ścianie dworca PKP. Młody kierowca nie żyje

Wtorek, 1 listopada 2011 10:28

20-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju, kierowca VW Golfa, zginął w wyniku wypadku do którego doszło koło północy przy dworcu PKP. Kierowca roztrzaskał się samochodem na ścianie budynku. Uderzenie było tak duże, że samochód przebił ceglany mur na wylot.

Plan zagospodarowania przestrzennego Rabki-Zdroju wciąż ważny. Rozprawa przed krakowskim sądem nic nie zmieniła

Poniedziałek, 31 października 2011 18:30

28 października przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie odbyła się rozprawa w sprawie ważności Planu Zagospodarowania Przestrzennego Rabki-Zdroju. Prokuratura wnioskowała do sądu o jasne stanowisko: czy uchwała ma być wykonywana czy nie? Sąd odrzucił wniosek Prokuratury.

Poświęcenie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Papieski dar dla nowej świątyni

Poniedziałek, 31 października 2011 17:38

Dzięki wytrwałości ks. Stanisława Parzygnata, dzięki parafianom, ich pracy na budowie i datkom na kościół oraz dzięki władzom kościelnym - w Mszanie Dolnej w ciągu pięciu lat powstał kościół pw. Miłosierdzia Bożego. W niedzielę jego poświęcenia, w obecności parafian i lokalnych władz oraz licznie reprezentowanych organizacji, dokonał osobiście kardynał metropolita krakowski Stanisław Dziwisz.

Dwa weekendowe dni w XVI-wiecznym Kasztelu Folwark Stara Winiarnia obfitowały w muzyczne wydarzenia

Poniedziałek, 31 października 2011 16:46

Najpierw wystąpił jazzowy VEIN Trio ze szwajcarskiej Bazylei, a na drugi dzień wystąpił sympatyczny zespół z Włoch Sugar Pie & The Candymen.

Pięciometrowy Chrystus

Poniedziałek, 31 października 2011 15:02

Wczoraj po południu kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, poświęcił nowo wybudowany kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Ciekawostką towarzyszącą temu wydarzeniu jest fakt, że na ścianie głównego ołtarza znajduje się najprawdopodobniej największy w Polsce obraz Jezusa Miłosiernego.

Lubomierz: przygotowania do nowego sezonu narciarskiego

Poniedziałek, 31 października 2011 14:58

W ciągu ostatniego pół roku, czyli od zakończenia poprzedniego sezonu zimowego, właściciele wyciągu SKI Lubomierz przeprowadzili szereg robót na terenie stacji, aby od tego sezonu, który pewnie ruszy lada moment, narciarze korzystający z wyciągu w Lubomierzu, byli zadowoleni.

Wygraj bilet na sobotni koncert Mr Pollack

Poniedziałek, 31 października 2011 13:44

MSZANA DOLNA: W najbliższą sobotę 5 listopada o godz. 20 w Folwarku Stara Winiarnia wystąpi wirtuoz gitary rockowej Jacek Polak, który wraz ze swoim bratem Grzegorzem (bębny), tworzy popularny duet pod nazwą Mr Pollack. Z tej okazji wraz z organizatorami ogłaszamy konkurs w którym do wygrania jest bilet na sobotni koncert.