• Czwartek, 3 grudnia 2020
  • Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Informacje

Gimnazjum nr 1 z Raby Wyżnej laureatem nagrody głównej Małopolskiego Projektu pt. Mieć wyobraźnię miłosierdzia

Czwartek, 8 grudnia 2011 13:47

Grupa wolontariuszy BARKA z Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej zdobyła nagrodę główną w tegorocznej, V edycji Małopolskiego Projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Uczniowie w nagrodę, za swoją pracę, wzięli udział w trzydniowych warsztatach kulturalno-edukacyjnych zorganizowanych w Krakowie od 4-6 grudnia, które zakończyły się uroczystą galą w Filharmonii Narodowej.

Mszana Dolna: wójt ogłosił konkurs na dotacje

Czwartek, 8 grudnia 2011 13:46

Wójt gminy Mszana Dolna ogłosił konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Mszana Dolna oraz sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców gminy Mszana (dodatkowo rugby i siatkówki),na upowszechnianie sztuki i tradycji regionalnych górali zagórzańskich oraz tradycji muzycznych na terenie wszystkich miejscowości gminy, także wśród dzieci i młodzieży oraz na edukację muzyczną dzieci i młodzieży na terenie gminy Mszana Dolna.

Rabka-Zdrój: miasto przekazuje cenną nieruchomość na rzecz niepełnosprawnych

Czwartek, 8 grudnia 2011 13:27

Burmistrz Ewa Przybyło podpisała akt notarialny dotyczący bezpłatnego przekazania 21-arowej działki z 3-kondygnacyjnym budynkiem przy ul. Podhalańskiej Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Rabce-Zdroju - poinformował Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

W Kasinie Wielkiej powstał nowy plac zabaw

Czwartek, 8 grudnia 2011 12:12

Zakończyła się budowa placu zabaw, który powstał przy budynku szkoły. Jego budowa była realizowana w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". W pierwszych dniach grudnia obiekt został odebrany i oddany do użytku.

2 mln złotych trafione w Lotto w Mszanie Dolnej

Środa, 7 grudnia 2011 17:05

Wtorkowe losowanie przyniosło szczęście grającemu w Mszanie Dolnej. Co ciekawe, sam wytypował następujące liczby: 13, 14, 15, 19, 36, 44. Wygrał równo 2 000 000 złotych. Gracz punktu LOTTO przy ul. Kolbego wytypował osiem zakładów na trzy losowania płacąc 72 złote - poinformował serwis Lotto.

Piotr Bies: Rabka, to są te unikatowe, ręcznie robione dzieła

Środa, 7 grudnia 2011 12:25

- Te wszystkie unikatowe wyroby, gdziekolwiek trafią, będą promować Rabkę. Mogą się stać nawet, mówię to bez ironii, prawdziwą pamiątką. Urząd powinien promować te rzeczy, głosić, że Rabka to jest właśnie to, to te unikatowe dzieła - mówi Piotr Bies, rabczański artysta, przewodniczący jury konkursu Made in Rabka RABCOOL Kulturowy Produkt Rabki.

Rozmawiali o udziale lokalnych przedsiębiorców w budowie basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej

Środa, 7 grudnia 2011 11:38

W poniedziałek (5 grudnia), z inicjatywy Jana Puchały, Starosty Limanowskiego, zarząd spółki Gorczańskie Wody termalne wraz z udziałowcami: Powiatem Limanowskim, Gminą Mszana Dolna, Miastem Mszana Dolna, Gminą Niedźwiedź odbył cykl rozmów z lokalnymi przedsiębiorcami. Tematem rozmów było ewentualne przystąpienie przedsiębiorców do spółki celem realizacji inwestycji polegającej na budowie w ciągu najbliższych kilku lat kompleksu basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej.

V Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej

Środa, 7 grudnia 2011 11:31

Na terenie Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej odbył się V Festiwal Nauki. Festiwal rozpoczął się na sali gimnastycznej. Przybyłych gości, nauczycieli i uczniów powitała dyrektor Marta Skowronek. Następnie wicedyrektor Zbigniew Jarosz podał ramowy plan festiwalu. Po części organizacyjnej uczniowie poszczególnych klas rozeszli się do przygotowanych uprzednio sal, gdzie wzięli udział w przygotowanych przez zaproszonych gości i uczniów prezentacjach, grach i pokazach związanych z tematyką festiwalu.

RABCOOL - Kulturowy Produkt Rabki wybrany. Wygrała Natalia Klęsk i jej damskie torebki z filcu

Wtorek, 6 grudnia 2011 23:01

Wieczorem w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Rabce-Zdroju odbyła się gala podsumowująca projekt pt. Made in Rabka - Kulturowy Produkt Roku RABCOOL 2011. zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. Statuetkę i czek na 1000 złotych odebrała Natalia Klęsk, która zajmuje się wyrobem damskich torebek z filcu. Konkurs internautów wygrała Ewa Piechota, zajmująca się malarstwem, haftem i szydełkowaniem.

Przygniecenie traktorzysty w Rabie Niżnej

Wtorek, 6 grudnia 2011 18:36

5 grudnia około godziny 15:30 w masywie leśnym położonym w Rabie Niżnej, podczas prac leśnych ciągnik rolniczy przygniótł traktorzystę, którym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna.