• Piątek, 25 września 2020
  • Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

Informacje

Nowi (ostatni) kandydaci do Sejmu w naszym okręgu

Wtorek, 6 września 2011 12:29

Niedawno, w tekście "Gorczańscy kandydaci do Sejmu", informowaliśmy na kogo będziemy mogli głosować w październikowych wyborach do Sejmu. W ostatnich dniach doszły jeszcze dwie listy kandydatów - Ruchu Palikota i Polska Jest Najważniejsza - którzy także będą ubiegać się o głosy mieszkańców okręgu nowosądecko-podhalańskiego nr 14. Na listach jest kilku kandydatów z naszego regionu.

Pijany rolnik zatrzymany w Chabówce

Wtorek, 6 września 2011 09:08

Wczoraj około godz 17:00 w Chabówce policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 48-letniego mieszkańca Chabówki, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus po pijanemu - podczas dwóch kolejnych badań alkometr wykazał u niego 2,56 i 2,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwym rolnik stanie przed sądem.

Puchar Szlaku Solnego w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 5 września 2011 21:31

Dobra organizacja, trudna trasa, wytrawni kolarze i emocjonująca rywalizacja - niedzielny Puchar Miasta Rabki-Zdroju w kolarstwie górskim, rozegrany w ramach tegorocznej edycji Pucharu Szlaku Solnego, był imprezą bardzo udaną.

Zazi nagrał płytę

Poniedziałek, 5 września 2011 19:30

Rabczański raper i autor tekstów Łukasz „Zazi” Zazula (rocznik 1991) ukończył pracę nad pierwszą solową płytą pt. "To Ja Zazi Człowiek Prosty!", na której gościnie głosu udzieliła Klaudia "Aurelia" Ścianek. Zazi współpracował m. in. z ZWR, Dżerardem, Erbeką, Sensu Chmury. 

Nietypowa oferta pracy.... Musi być trzeźwy, pracowity i iść na rok w góry

Poniedziałek, 5 września 2011 16:09

Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim poszukuje kogoś, kto zajmie się obsługą gości i będzie tam gazdował. Czas pracy - nielimitowany. Wśród wymagań, jakie są stawiane - abstynencja.

Jan Wydra z Mszany Dolnej wygrywa Maraton Gorce

Poniedziałek, 5 września 2011 12:37

Jan Wydra z Mszany Dolnej po raz kolejny zwyciężył w Maratonie „Gorce” - morderczym biegu z Krościenka, przez Lubań, Przełęcz Knurowską i Turbacz do Nowego Targu. Poprawił też swój czas, który mimo że w porównaniu do poprzednich lat dystans był dłuższy o podbieg na Długą Polanę, wyniósł 3:01.34. Wśród kobiet najszybsza była Paulina Maciuszek z Rabki-Zdroju, której czas 3:43.01 dał jej 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W Rabce-Zdroju upamiętnili księdza - patriotę

Sobota, 3 września 2011 22:11

Dla harcerzy z "żółtej dwójki" był wzorem do naśladowania. Mimo iż posługę kapłańską pełnił w Rabce-Zdroju zaledwie trzy lata, pamięć o nim przetrwała ponad pół wieku. Dziś w kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny odsłonięto tablicę poświęconą działalności i pamięci księdza Józefa Hojoła, kapelana drużyny harcerskiej im. gen. Władysława Sikorskiego w Rabce-Zdroju w latach 1945-48.

Konwent Miłośników Fantastyki - Rabkon 2011

Sobota, 3 września 2011 17:30

Konwent Miłośników Fantastyki Rabkon odbędzie się w dniach 8-11 września, w schronisku na Maciejowej i jego okolicach. Tegoroczny Rabkon jest czternastą edycją imprezy, która wyrasta na jedno z najdłużej organizowanych w naszym mieście wydarzeń cyklicznych. Czternaście lat to już spory kawałek historii! Tak jak w latach ubiegłych spodziewać się można wizyty graczy z całej Polski a nawet z poza jej granic, którzy zwykle z dużym wyprzedzeniem rezerwują bilety lotnicze by na pewno do nas dotrzeć.

Niezwykła operacja zaćmy w rabczańskim szpitalu u pacjentki z Raby Wyżnej

Sobota, 3 września 2011 15:41

Udaną operację usunięcia zaćmy u 100-letniej mieszkanki Raby Wyżnej, pani Stanisławy, przeprowadzili w sobotę lekarze z OKOMEDU, oddziału chirurgi oka jednego dnia, działającego przy Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju.

Opieka całodobowa wróciła do Rabki

Piątek, 2 września 2011 12:47

Od 1 września mieszkańcy gmin Rabka-Zdrój, Raba Wyżna i Spytkowice nie muszą już w nocy, niedzielę i w dni świąteczne, w przypadku wystąpienia nagłych dolegliwości zdrowotnych, jeździć aż do Mszany Dolnej lub Jordanowa, żeby uzyskać lekarską pomoc. Po ponad półrocznym sporze Narodowy Fundusz Zdrowia w Krakowie podpisał w końcu kontrakt z POZ w Rabce-Zdroju doktora Jacka Pawlika na opiekę całodobową. Ambulatorium czynne jest od wczoraj w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju.