• Wtorek, 27 października 2020
  • Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

Informacje

Mszana Dolna: Kolejne zmodernizowane systemy ciepłownicze

Czwartek, 20 października 2011 17:39

Kolejne cztery budynki użyteczności publicznej w Mszanie Dolnej mają już zmodernizowane systemy ciepłownicze. Kolektory słoneczne, systemy C. O. oraz nowe grzejniki zostały zamontowane w Domu Pomocy Społecznej, Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych.

Pomodlą się za zmarłych członków Grupy Podhalańskiej GOPR

Czwartek, 20 października 2011 17:36

Jak co roku, 29 października o godz. 11, ratownicy GOPR spotkają się na Czole Turbacza, pod tablicą "Pamięci Ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR", aby zapalić znicze i pomodlić się za dusze zmarłych członków grupy.

Most w Rabce na ul. Sądeckiej będzie gotowy na Wszystkich Świętych

Środa, 19 października 2011 16:33

Na Wszystkich Świętych most na ulicy Sądeckiej w Rabce-Zdroju na rzece Raba będzie przejezdny - poinformował Powiatowy Zarząd Dróg. Na obiekcie dobiegają końca roboty zasadnicze. Jeśli nie będzie gwałtownego załamania pogody, w połowie przyszłego tygodnia na moście wylany zostanie asfalt, a pod koniec tygodnia odbędzie się próbne obciążenie. Po 1 listopada do wykonania pozostaną już tylko prace wykończeniowo-porządkowe i rozbiórka tymczasowej przeprawy - poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.

W czwartek pierwsza decyzja ws. likwidacji Straży Gminnej w Rabie Wyżnej

Środa, 19 października 2011 16:15

O godz. 9 rano w sali obrad Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej zbierają się jutro (20 października) radni kilku komisji Rady Gminy, aby podjąć decyzję w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Domagają się tego mieszkańcy gminy. Ponad ośmiuset podpisało się pod wnioskiem w tej sprawie do Rady Gminy. Stanowisko, jakie wypracują w czwartek radni, będzie poddane pod ostateczne głosowanie na sesji Rady Gminy 27 października.

Co z planem zagospodarowania przestrzennego w Rabce-Zdroju?

Środa, 19 października 2011 13:18

Nadal nie wiadomo. Postanowienie o unieważnieniu planu nadal jest nieprawomocne, co oznacza, że plan cały czas jest ważny i na jego podstawie wydawane są wypisy, które służą do starania się o pozwolenie na budowę w starostwie powiatowym. Urząd Miejski złożył odwołanie - kasację od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale - jak mówi burmistrz Ewa Przybyło - kasacja nie została wysłana przez krakowski sąd do Warszawy. Dlaczego?

Królewska cierpliwość nagrodzona - Kazimierz Wielki ma swoją ulicę w Mszanie Dolnej

Środa, 19 października 2011 12:35

Długo czekał na swoją ulicę w Mszanie Dolnej król Kazimierz Wielki - że temu władcy zawdzięczamy powstanie naszego miasteczka wiedzą chyba wszyscy mszaniacy, ale na upamiętnienie tego historycznego faktu brakowało pomysłu od wielu lat.

Raba Wyżna: Straż Gminna może wejść ci do domu i sprawdzić czym palisz w piecu

Środa, 19 października 2011 11:34

Urząd Gminy w Rabie Wyżnej ostrzega mieszkańców przed paleniem szkodliwych śmieci w domowych piecach. Urzędnicy informują, że Straż Gminna może sprawdzić, czy właściciel posesji nie pozbywa się odpadów w sposób niezgodny z prawem. Jeśli istnieje obawa, że w gospodarstwie spalane są odpady w piecu domowym, wójt ma prawo wydać decyzję o kontroli podejrzanej posesji.

Są pierwsze informacje o przyczynie tragedii w Mszanie Dolnej

Wtorek, 18 października 2011 12:57

Prawdopodobnie niesprawny przewód kominowy był przyczyną wczorajszej tragedii w Mszanie Dolnej, gdzie z powodu zaczadzenia zginęła 23-letnia kobieta, a stan jej babci jest bardzo ciężki - poinformował portal Limanowa.in.

Rabka-Zdrój: transit potrącił pieszego

Wtorek, 18 października 2011 12:39

17 października około o godz. 3 nad ranem na drodze nr 7 w Rabce-Zdroju, mieszkaniec Czarnego Dunajca kierujący samochodem marki Ford Transit potrącił idącego jezdnią mieszkańca Raby Wyżnej, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci złamania miednicy. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku - poinformował dziś rano rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Lokomotywa przejmuje kino Śnieżka. Jest porozumienie z Urzędem Miejskim

Poniedziałek, 17 października 2011 20:43

RABKA-ZDRÓJ: Po półrocznych negocjacjach na linii Urząd Miejski - Stowarzyszenie Lokomotywa, dziś po południu doszło do kompromisu, który ma zostać sfinalizowany 2 listopada podpisaniem umowy 9-letniej dzierżawy kina Śnieżka.