• Wtorek, 26 marca 2019
  • Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

Informacje

Akcja czipowania psów w Rabce-Zdroju

Data: 14 marca 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1098

RABKA-ZDRÓJ: Urząd kupił czipy w zeszłym roku, ale z akcją czipowania chce ruszyć w tym.

Magistrat podpisał już z weterynarzami umowy na czipowanie, ma też dostęp do bazy danych, w której psy będą rejestrowane. W 2019 roku urząd planuje oznakować elektronicznie 285 zwierząt. - Jak na razie, ludzie zaczęli się zgłaszać, już kilkanaście osób było się pytać, więc myślę, że zainteresowanie będzie - mówił na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju urzędnik odpowiedzialny z te sprawy.

Elektronicznie oznakować swojego pupila możne każdy mieszkaniec gminy Rabka-Zdrój. Czipowanie jest bezpłatne. Żeby tego dokonać, należy w przychodni weterynaryjnej wypełnić odpowiedni wniosek. Pies musi posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę.

(mr)

Komentarze

klio
15.03.2019 09:27
IP: 176.221.121.99

Dziękujemy! Wreszcie właściciele będą odpowiedzialni za swoje czworonogi i nie trzeba się będzie oganiać od błąkających się psów.

Dodaj kometarz

Podaj sumę cyfr 4 i 4: *
* - pole obowiązkowe

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników – nie są stanowiskiem Redakcji. Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy, które łamią niniejszy Regulamin, który stanowi, że: nie będziemy dopuszczać do obrażania ludzi, obrzucania się błotem, wyśmiewanie się z kogoś, z czyichś ułomności lub wad. Usuwane będą komentarze zawierające wulgaryzmy, chamskie wypowiedzi, nawołujące do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, rasistowskie, zawierające pomówienia i oszczerstwa. Mniej zaostrzone kryteria będą się tyczyć osób publicznych - ci nawet z ostrą krytyką muszą się liczyć, bo jest wpisania ich działalność. Nie będą też publikowanie komentarze w sposób rażący odbiegające od tematu, ujawniające dane osobowe, zawierające nieuzasadnione linki do innych stron www, adresy e-mail, dane teleadresowe, reklamy, komunikaty itp.

zobacz więcej »