• Sobota, 24 października 2020
  • Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Informacje

Droga w Podsarniu zmieni status - będzie powiatowa

Czwartek, 6 października 2011 13:31

1800-metrowy żwirowy odcinek drogi gminnej „Do Zawady” w Podsarniu, na trasie z Podszkla do Podwilka, zmieni swój status. Rada Gminy Raba Wyżna upoważniła wójta Andrzeja Dziwisza do podjęcia działań w celu przekwalifikowania jej na drogę powiatową, co otworzy możliwość remontu całej trasy.

Ślubowanie klasy I w Szkole Podstawowej w Lubomierzu

Czwartek, 6 października 2011 13:00

4 października 2011 roku był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyła się wielka uroczystość - ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu.

Ksiądz Józef Kapcia Honorowym Obywatelem Rabki-Zdroju

Środa, 5 października 2011 19:32

W Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju odbyła się po południu uroczystość, której głównym bohaterem był wieloletni proboszcz parafii pw. Św. Teresy ksiądz Józef Kapcia, ceniony i lubiany rabczański duchowny.

Dlaczego w kinie Śnieżka jeszcze nic się nie dzieje?

Środa, 5 października 2011 13:47

Coraz częściej mieszkańcy Rabki wypytują nas co z kinem Śnieżka, czemu nic się nie dzieje? Odpowiadamy - działamy, ale nie w kinie, bo nie mamy jeszcze podpisanej umowy. Rozmowy w tej sprawie rozpoczęliśmy w marcu, umowę dostaliśmy pod koniec czerwca, 12 lipca złożyliśmy poprawki do umowy i cierpliwie czekamy na odpowiedź.

Dotacja na odwiert geotermalny w Porębie Wielkiej

Środa, 5 października 2011 11:37

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przyznał 1,3 miliona złotych spółce samorządowej Gorczańskie Wody Termalne na wykonanie odwiertu badawczego, który ma potwierdzić, czy na terenie Poręby Wielkiej są gorące źródła bogate w solanki.

Podwójny sukces Majeranków

Wtorek, 4 października 2011 20:07

Dziecięcy zespół regionalny Majeranki posłał na prestiżowy i dobrze obsadzony 36. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia w Nowym Targu dwie grupy. Jak na zespół z Rabki-Zdroju przystało, wystawił dwie grupy - podhalańską i zagórzańską. Obie zdobyły równorzędne pierwsze miejsca.

Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II w Rabie Niżnej

Wtorek, 4 października 2011 16:23

Dlaczego mały Lolek wstawał codziennie o 6 rano? Gdzie znajduje się kula, która raniła Ojca Świętego podczas zamachu? Jakie wydarzenia z czasów wadowickich miały istotny wpływ na dalsze życie Karola Wojtyły? W jakich miastach i kiedy odbywały się Światowe Dni Młodych? Na te i wiele innych pytań dotyczących życia i działalności Ojca Świętego Jana Pawła II musieli odpowiedzieć uczniowie, którzy zebrali się w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej w ramach IV Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego, na konkursie wiedzy o Janie Pawle II.

Kupcy wrócili na plac targowy

Wtorek, 4 października 2011 16:11

MSZANA DOLNA: Dziś, podczas cotygodniowego jarmarku w Mszanie Dolnej, po raz pierwszy od roku kupcy zajęli miejsca na wyremontowanym placu targowym przy ul. Orkana. Wyremontowane za unijne pieniądze targowisko świeciło ostatnio pustkami, mimo iż minęło już trochę czasu od zakończenia jego przebudowy. Powód? Niejasności w interpretacji spraw podatkowych związanych z rozliczeniem inwestycji z biurem Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego remont był współfinansowany.

Bardzo dobre wyniki maturzystów "Romera"

Wtorek, 4 października 2011 15:05

Marek Świder, dyrektor rabczańskiego liceum im. Eugeniusza Romera, pochwalił się bardzo dobrymi wynikami matur uczniów, którzy ukończyli w tym roku naukę. Absolwenci Romera osiągnęli znakomite wyniki na tle innych szkół średnich w powiecie nowotarskim. Poniżej średnie szkolne wyniki z poszczególnych przedmiotów matury obowiązkowej i nieobowiązkowej.

Poranny pożar na Wójtowiczowej (filmik)

Wtorek, 4 października 2011 09:41

RABKA-ZDRÓJ: Przed godziną 5 rano na osiedlu Wójtowiczowa wybuchł pożar. W ogniu stanęły drewniane zabudowania gospodarcze i drewniano-murowany budynek mieszkalny. Z ogniem walczyło 53 strażaków z 3 jednostek zawodowej straży pożarnej i 9 OSP. Ocalała tylko murowana część zabudowań. Akcja gaśnicza już się zakończyła. Budynek był zamieszkały, ale na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.