• Wtorek, 2 czerwca 2020
  • Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Informacje

NOWA JAKOŚĆ DIETETYKI W RABCE-ZDROJU! (artykuł sponsorowany)

Data: 12 kwietnia 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 1325

Internetowe diety cud, plany żywieniowe z gazet, niskokaloryczne zastępniki posiłków? Nieustannie dowiadujemy się o nowych sposobach na to, jak w krótkim czasie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Często skutkami takich diet jest efekt jo-jo, rozregulowany metabolizm, niedobory składników odżywczych, gorsze samopoczucie. Pojawia się zatem pytanie co wybrać?

Na ratunek przychodzi Projekt Zdrowie- sieć Polskich Centrów Dietetycznych, miejsce, gdzie w ofercie znajdziemy diety z wykorzystaniem suplementacji, jak i bez niej. Dietetyk, po wnikliwym badaniu i wspólnie z pacjentem, podejmie decyzję o najlepszej drodze do osiągnięcia celu. Misją Projektu Zdrowie jest pomoc ludziom w trwałej zmianie nawyków żywieniowych poprzez profesjonalne porady dietetyczne.

Konsultacji dietetycznych udzielają wykwalifikowani dietetycy, posiadający wiedzę i wieloletnie doświadczenie. W tracie wizyt specjalista ustala plan żywieniowy, dobrany idealnie do stanu zdrowia, potrzeb i preferencji osób. Należy pamiętać, że dietetyk to nie tylko specjalista zajmujący się problemem otyłości, ale również osoba specjalizująca się w żywieniu w rożnych jednostkach chorobowych m.in. cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, hiperlipidemii, chorobach tarczycy. Pomaga również kobietom planującym ciążę, ciężarnym oraz karmiącym. Do dietetyka warto się także udać gdy chcemy nauczyć się jeść zdrowo i racjonalnie. W trakcie procesu odchudzania, czy też zmiany nawyków żywieniowych zwykle pojawia się wiele pytań i wątpliwości, dlatego warto mieć przy sobie osobę, na której wiedzy będzie można polegać.

Rozpoczynając kurację w Projekt Zdrowie możliwe jest uzupełnienie terapii żywieniowej naturalną suplementacją. Suplementacja, która oparta jest na wyciągach z roślin, czy też ziół ma na celu wspomóc organizm podczas procesu odchudzania i uzupełnić ewentualne niedobory składników odżywczych. Warto rozważyć włączenie suplementacji do diety kiedy np. mamy problemy trawienne, słabszą odporność, cierpimy na brak energii a musimy być cały dzień na „wysokich obrotach”, prowadzimy aktywny tryb życia, zależy nam na poprawie kondycji skóry.

Oprócz diety, w rabczańskim gabinecie psychodietetycznym, każdy może liczyć na wsparcie psychiczne i motywację w tracie całej kuracji. Dzięki radom i wskazówkom udzielanym podczas cotygodniowych wizyt kontrolnych łatwej jest pokonać chwile zwątpienia oraz zrozumieć reakcje organizmu, jakie zachodzą podczas całego procesu zmiany. Mamy więc pewność, że dieta przebiega tak jak należy, co daje nam duży komfort i spokój o własne zdrowie.

Podczas regularnych wizyt dietetyk monitoruje postępy wagowe, zmiany składu ciała, analizuje aktualne nawyki żywieniowe, pomaga w rozwiązaniu codziennych problemów dotyczących stosowania diety. Dzięki systematycznej kontroli zaczniemy zwracać większą uwagę na swoje dietetyczne wybory oraz to jaki mają wpływ na nasze wyniki. Dzięki stałej opiece, dietetyk ma możliwość wskazać ewentualne błędy dietetyczne popełniane często nieświadomie, wprowadzić modyfikacje w diecie, aby przynosiła założone rezultaty, oraz podpowiedzieć jak poradzić sobie z utrzymaniem diety np. na wakacjach, na weselu, podczas świąt.

Po zakończeniu odchudzania konieczne jest postawienie przysłowiowej kropki nad „i”. Tą kropką jest proces stabilizacji wagi, o czym zapomina niemalże 80% osób podejmujących kurację. Dla wielu osób odchudzanie to epizod w życiu do którego motywuje wakacyjny wyjazd, ślub lub inna uroczystość rodzinna. Kończy się rozpiska z dietą, a my nie wiemy co dalej robić, wracamy do starego sposobu odżywiania, waga zaczyna rosnąć, a w konsekwencji spotyka nas efekt jo-jo. Tymczasem odchudzanie to nie jedyny sukces na jaki musimy pracować. Utrzymanie masy ciała na zdrowym poziomie to coś, o co także warto zawalczyć. Korzystając z pomocy specjalisty dietetyka, mamy pewność, że nasza kuracja zostanie zakończona etapem stabilizacji, który zagwarantuje utrzymanie osiągniętego celu bez efektu jo-jo. Czym jest stabilizacja? To nic innego jak powolne wychodzenie z diety, stopniowe zwiększanie ilości kalorii pod okiem fachowca, oraz utrwalenie wypracowanych dotąd nawyków żywieniowych. Po większej ilości zgubionych kilogramów, stabilizacja wagi powinna trwać wystarczająco długo, aby utrwalić dotychczasowe efekty i mieć pewność, że masa ciała sprzed kuracji nie wróci.

Wiele osób uważa, że na dietetyka ich nie stać. Zastanówmy się, ile wydajemy na niezdrowe przekąski, jedzenie na mieście, magiczne suplementy, czy gadżety, które mają nas odchudzić? W Centrach Dietetycznych Projekt Zdrowie tygodniowa dieta, dostosowana do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia ze stałą opieką specjalisty zaczyna się już od 79 zł, co nie naruszy mocno domowego budżetu, a pozwoli osiągnąć zdrowie i lepsze samopoczucie.

Jeśli jest Ci trudno utrzymać zdrową wagę lub potrzebujesz specjalnej diety– odwiedź stronę internetową centrum www.projektzdrowie.info lub zadzwoń pod numer 519 464 209 i umów się ma konsultację z naszym dietetykiem mgr Aleksandrą Hołysz.

Projekt Zdrowie
ul. Rynek 8b, Rabka - Zdrój
Tel: 519 464 209


Godziny otwarcia:
Poniedziałek 9:00 - 17:00
Wtorek 10:00 – 18:00
Środa 11:00 – 19:00
Czwartek 8:00 – 16:00
Piątek 7:00 – 15.00

Galeria zdjęć