• Wtorek, 25 czerwca 2019
  • Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Informacje

Likwidujemy możliwość umieszczania komentarzy bezpośrednio pod artykułami

Data: 14 kwietnia 2019, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1525

Drodzy Czytelnicy! W trosce o poziom debaty na naszym portalu informujemy, że zlikwidowaliśmy możliwość umieszczania komentarzy bezpośrednio pod artykułami. Tych, którzy mają coś do powiedzenia, chcą wyrazić swój pogląd, podzielić się opinią i wziąć udział w dyskusji na dany temat, zapraszamy do komentowania naszych artykułów na naszym profilu na Facebooku albo czekamy na listy do redakcji.

Mowa nienawiści wkroczyła również w nasze rabczańsko-mszańskie progi. Komentarze miały być miejscem dyskusji, czasami sporów, ale o coś. Niestety, towarzysząca im anonimowość wyzwoliła w niektórych poczucie bezkarności i dała paliwo do obrażania innych. Nie chcemy dalej na to pozwalać.

Wolność słowa nie polega na tym, że każdy mówi to co chce. Anonimowe komentarze, w których pojawiają się niekiedy niesprawiedliwe i okrutne opinie, szkodzą społeczności lokalnej i interesowi publicznemu, niszczą więzy społeczne zamiast je budować. Dotykają ludzi i ranią ich. To szczególnie przykre, gdy atakowani są ludzie działający społecznie, z pasją, którzy poświęcają własny czas dla dobra publicznego.

Dlatego zmieniamy formę, w jakiej odbywać się będzie dyskusja publiczna na naszym portalu. Komentowanie będzie dostępne za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku dla zarejestrowanych użytkowników, opinie można też wyrażać za pomocą listów do redakcji (kontakt@gorce24.pl) - najciekawsze z nich będziemy publikować.

Zachęcamy do zabierania głosu, ale w kulturalny i merytoryczny sposób. Chcemy udostępnić ten portal tym, którzy chcą zmieniać naszą małą Ojczyzną, ale na lepsze.

Redakcja